Естонія знайшла мільйон снарядів для України, але для них потрібні гроші — міністр оборони країни

Естонія знайшла, де можна закупити мільйон снарядів і ракет для української армії. Їх вартість — від 2 до 3 млрд євро. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур в інтерв'ю виданню Postimees, повідомляє Громадське.

За його словами, закупівля цих снарядів стане можливою, якщо союзники виділять на це кошти. Їхня вартість — 2-3 млрд євро.

Певкур не розповів, про які конкретно боєприпаси йдеться, однак у виданні зазначають, що, ймовірно, мається на увазі мільйон снарядів для РСЗВ «Град». Така кількість допоможе українській армії протриматися до кінця року, пише Postimees.

«Пропозиції, про які ми знаємо у світі, охоплюють усі калібри, які потрібні Україні. Це і 122-мм ракети для "Градів", і 122-мм артилерійські снаряди для Д-30, і 152-мм та 155-мм снаряди. Є з чого вибирати», — заявив Певкур.

За його словами, ці боєприпаси можна купити як у Європі, так і поза її межами. Однак він не назвав конкретних продавців, вказавши, що вони не бажають бути відомими.

Міністр оборони Естонії також підкреслив, що росія так само шукає можливість закупити снаряди для своєї армії, зокрема, через Білорусь. Тому зараз у світі почалася «певна гонитва озброєнь».

Окрім цього, Певкур заявив, що об'єднавши чеську ініціативу, мільйон боєприпасів від Естонії, Україна зможе отримати в цьому році 2-2,5 млн снарядів, якщо на це буде відповідне фінансування.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті