Естонія та Україна спільно розслідують витрату 1,5 млн євро з боку некомерційного фонду

Естонія та Україна створили спільну слідчу групу, яка розслідуватиме ймовірні розкрадання з боку естонського некомерційного фонду Slava Ukraini та його українських партнерів 1,5 млн євро, що жертвували постраждалим від війни РФ. Про це, як пише "Європейська правда" з посиланням на ERR.

Зазначається, що слідчу групу створили ще на початку липня. Про це наприкінці минулого тижня генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив голову антикорупційної спецкомісії парламенту Естонії Рійгікогу Марта Хельме.

Повідомляють, що поки що правоохоронні органи України не висунули нікому підозр у межах цього розслідування і не встановили суму можливих збитків.

Розслідування діяльності НКО Slava Ukraini почалося після того, як стало відомо про переказ фондом 1,5 млн євро пожертвувань, зібраних в Естонії, приватній компанії IC Construction, у якої, ймовірно, були фіктивні власники з України.

Уточнюється, що вся діяльність фірми, яка минулого року показала прибуток у 250 тисяч євро, була пов'язана з естонською НКО.

НКО Slava Ukraini ще в травні відкликала з ради голову НКО Йоганну-Марію Лехтме, яка в березні була обрана до Рійгікогу, після чого вона відмовилася від мандата.

Раніше прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас назвала прикрим випадком ситуацію з організацією Slava Ukraini, яка збирала гроші для України.

9 травня стало відомо, що Державна прокуратура Естонії порушила кримінальну справу за статтею про привласнення майна для розслідування використання коштів, зібраних некомерційною організацією Slava Ukraini на підтримку України.

За даними ЗМІ, Державне бюро розслідувань України почало розслідування ще 24 березня за двома статтями: розкрадання майна і використання гуманітарної допомоги та благодійних пожертв із метою отримання прибутку.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті