Естонія оголосила про новий пакет військової допомоги Україні з ППО Mistral

Естонія оголосила про новий пакет військової допомоги для України. Таллінн передасть зенітно-ракетні комплекси малого радіуса дії Mistral та снаряди до них. Про це повідомили у Міністерстві оборони країни, - пише hromadske.ua.

«Україні терміново потрібна протиповітряна оборона для протидії брутальній агресії росії, і в інтересах безпеки Естонії зробити свій внесок у цю справу разом із союзниками. Ми сформували пакет допомоги так, щоб він був максимально корисним для України, не ставлячи під загрозу боєздатність Сил оборони Естонії, і щоб ми могли якнайшвидше відновити необхідні постачання», — сказав міністр оборони Ханно Певкур.

У відомстві підкреслили, що не вказуватимуть кількість переданих Україні ЗРК з міркувань безпеки.

Як розповіли у Міністерстві оборони, раніше Естонія передавала Україні снаряди до протитанкових ракетних комплексів Javelin, гаубиці, артилерійські боєприпаси, протитанкові міни, протитанкові гранатомети, міномети, транспортні засоби, засоби зв'язку, польові шпиталі та засоби індивідуального захисту.

ПЗРК Mistral є зброєю французького виробництва, призначеною для ураження гелікоптерів та літаків. Комплекс має радіус дії до 6 км. Перші одиниці Mistral Україна отримала ще у квітні 2022 року.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті