"Якби воював, то на боці України". На російського актора завели кримінальну справу

У росії голова слідчого комітету Олександр Бастрикін доручив порушити кримінальну справу проти актора Артура Смольянінова після його заяв про війну, - повідомляє ВВС.News/русская служба.

"В інтерв'ю одному із західних видань Смольянінов зробив низку заяв, спрямованих проти Росії", - йдеться у повідомленні СКР у телеграм-каналі. У ньому не уточнюється, коли і якомусь західному виданню Смольянінов дав інтерв'ю, яке Бастрикін вважав приводом для порушення кримінальної справи. Стаття, за якою можуть бути заведені справи, також не вказана.

Смольянінов - відомий російський актор, популярність йому принесла роль Лютого у фільмі "9-а рота" (2005) Федора Бондарчука. Він залишив Росію та виступав проти вторгнення в Україну.

Минулого тижня Смольянінов в інтерв'ю головному редактору "Нової газети Європа" Кирилу Мартинову (оголошений у Росії "іноземним агентом") заявив, що якби брав участь у війні, то на боці України.

На запитання журналіста, чи не виключає можливості "піти воювати за Україну", актор дослівно відповів так: "Безумовно, звичайно. Ще раз, емоційно це саме так для мене. Тільки так. Якби я й пішов на цю війну, то саме на стороні України".

Крім того, у відеоінтерв'ю він сказав такі слова: "Мені, чесно кажучи, начхати, в якій формі залишиться Росія. Розвалиться вона, не розвалиться..."

Інтерв'ю викликало резонанс. Російські політики вимагали покарати Смольянінова.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті