"Якби воював, то на боці України". На російського актора завели кримінальну справу

У росії голова слідчого комітету Олександр Бастрикін доручив порушити кримінальну справу проти актора Артура Смольянінова після його заяв про війну, - повідомляє ВВС.News/русская служба.

"В інтерв'ю одному із західних видань Смольянінов зробив низку заяв, спрямованих проти Росії", - йдеться у повідомленні СКР у телеграм-каналі. У ньому не уточнюється, коли і якомусь західному виданню Смольянінов дав інтерв'ю, яке Бастрикін вважав приводом для порушення кримінальної справи. Стаття, за якою можуть бути заведені справи, також не вказана.

Смольянінов - відомий російський актор, популярність йому принесла роль Лютого у фільмі "9-а рота" (2005) Федора Бондарчука. Він залишив Росію та виступав проти вторгнення в Україну.

Минулого тижня Смольянінов в інтерв'ю головному редактору "Нової газети Європа" Кирилу Мартинову (оголошений у Росії "іноземним агентом") заявив, що якби брав участь у війні, то на боці України.

На запитання журналіста, чи не виключає можливості "піти воювати за Україну", актор дослівно відповів так: "Безумовно, звичайно. Ще раз, емоційно це саме так для мене. Тільки так. Якби я й пішов на цю війну, то саме на стороні України".

Крім того, у відеоінтерв'ю він сказав такі слова: "Мені, чесно кажучи, начхати, в якій формі залишиться Росія. Розвалиться вона, не розвалиться..."

Інтерв'ю викликало резонанс. Російські політики вимагали покарати Смольянінова.

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті