ЄС виділяє ще більше 430 млн євро трьом країнам, у тому числі на підтримку біженців з України

Для компенсації витрат на підтримку українських біженців Бельгія, Італія та Люксембург отримають із спільних фондів ЄС додатково 433,79 млн євро. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Єврокомісію.

"Ці кошти виділяються у рамках плану REACT-EU для підтримки людей, які рятуються від агресії Росії проти України, у сфері працевлаштування та охорони здоров'я", - уточнюється в пресрелізі ЄК.

Схвалений країнами ЄС у відповідь на пандемію COVID-19 спільний план відновлення REACT-EU (Recovery Assistance for Cohesion and Territory of Europe) – це одна з найбільших програм у рамках ширшої програми Next Generation EU на суму 50,6 млрд євро. Навесні цього року, щоб підтримати держави-члени ЄС, які приймають та розміщують біженців з України, ЄК запропонувала збільшити обсяг його попереднього фінансування ще на 3,4 млрд євро.

33,4 млн євро, які надаються Бельгії з Європейського соціального фонду (ESF), підуть на посилення системи організації, консультування та підтримки у працевлаштуванні. Мета полягає в тому, щоб інтегрувати в ринок праці біженців з України та тих місцевих, що втратили роботу в результаті цієї кризи чи пандемії COVID-19. Особлива увага приділяється розвитку цифрових навичок.

У Люксембургу Фонд допомоги знедоленим отримає 390 тисяч євро для збільшення продовольчої допомоги нужденним. Це дозволить владі Великого герцогства реагувати не лише на поточні потреби малозабезпечених домогосподарств, а й на нові потреби, викликані соціальними наслідками кризи та пандемії.

В Італії 136 млн євро буде додано до оперативної програми "Управління та інституційний потенціал". Вони допоможуть знизити навантаження на систему охорони здоров'я країни, збільшити наймання нових працівників громадської охорони здоров'я та покрити витрати на додаткові години, відпрацьовані медичним персоналом під час пандемії. 264 млн. євро підуть на закупівлю доз вакцин проти коронавірусу.

Статті

Луганськ
09.09.2024
17:02

Правда і міф про російську гуманітарку. Луганський щоденник

Може, це жорстоко, але часто виходило, що допомогу отримував той, хто міг про неї написати та попросити, хто мав доступ до соціальних мереж, хто був наполегливий. Зрозуміло, що люди похилого віку до цієї категорії не належать.
Донбас
08.09.2024
17:44

У «ДНР» замислилися: як пояснити людям, за що їм усе це. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня окупаційна влада Донбасу визнала, що жителі «ДНР/ЛНР», особливо окупованих після 2022 року районів, м'яко кажучи, не повною мірою відчувають радість «визволення» і приходу «русского мира». На них не діє міф про те, що десять років...
Країна
06.09.2024
11:06

12-годинні виклики, реформування і «Надія». Як "швидка" виконує свої функції у прифронтовій Дніпропетровщині

Зараз додалося викликів… Ми всі розуміємо які. У нас щоденні транспортування військових, я не буду говорити, з яких локацій. Першими працюють військові медики, ми забираємо поранених військових в лікарнях першого контакту або стабілізаційних пунктах
Всі статті