ЄС обмежить ціну на російський газ, через попередження путіна про "зимові заморозки"

Європейський Союз запропонував обмежити ціну на російський газ у середу після того, як президент РФ путін пригрозив припинити всі постачання енергії. Про це пише Reuters.

Як зазначається, ескалація протистояння може ще більше підвищити захмарні європейські ціни на газ, додавши до вже вражаючих рахунків, які уряди ЄС платять, щоб зупинити крах своїх постачальників електроенергії та запобігти замерзанню малозабезпечених споживачів у наступні холодні місяці.

Європа звинуватила росію у перетворенню у зброю постачання енергоресурсів у відповідь на санкції Заходу, накладені на москву через її вторгнення в Україну. Росія звинувачує ці санкції в тому, що вони спричинили проблеми з постачанням газу.

У міру зростання напруженості президент путін заявив, що контракти можуть бути розірвані в разі обмеження цін, і попередив Захід, що той "ризикує бути замороженим, як вовчий хвіст у відомій російській казці".

Проте ЄС планує продовжувати встановлювати обмеження ціни на російський газ, а також стелю ціни на електроенергію від генераторів, які не працюють на газі.

У п'ятницю 9 вересня міністри енергетики ЄС мають провести екстрену зустріч.

"Ми запропонуємо обмежити ціну на російський газ... Ми повинні скоротити доходи росії, які путін використовує для фінансування цієї жорстокої війни в Україні", - заявила журналістам президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Нідерланди, які постійно виступають проти обмеження ціни на газ, підтримають обмеження, спрямоване на російський газ, повідомило Reuters джерело, обізнане з цим питанням.

Як повідомлялось раніше, Єврокомісія запропонує встановити граничну ціну на російський газ 9 вересня.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті