Ердогану забракло менше відсотка голосів. Оголошено про другий тур виборів президента у Туреччині

Чинний президент Туреччини Реджеп Ердоган у першому турі виборів фінішував першим, але йому забракло менше відсотка голосів для того, щоб уникнути другого. Він відбудеться 28 травня, оголосила Вища виборча рада країни, - пише DW.

Переможець президентських виборів у Туреччині визначиться у другому турі, адже у першому турі, який відбувся у неділю, 14 травня, ані чинному главі держави Реджепу Таїпу Ердогану, ані його основному супернику, лідеру опозиції Кемалю Киличдароглу не вдалося отримати необхідної для перемоги абсолютної більшості голосів.

Згідно з офіційними попередніми даними, Ердоган отримав 49,51 відсотка голосів, Киличдароглу - 44,88 відсотка. За турецьким законодавством, для перемоги у першому турі кандидату потрібно здобути понад 50 відсотків голосів виборців.

Оскільки жоден із кндидатів не здобув абсолютної більшості голосів, у країні в неділю, 28 травня, пройде другий тур виборів. Це оголосив голова Вищої виборчої ради Туреччини Ахмет Єнер, повідомляє агентство dpa.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті