Ердоган закликав зберегти відкритими канали діалогу між Україною та РФ

Про це президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив на саміті Європейської політичної спільноти в  Албанії, повідомляє "Інтерфакс-Україна"

"На цьому етапі ми розраховуємо на підтримку всіх наших партнерів тут, щоб зберегти канали діалогу між Україною та Росією відкритими для швидкого встановлення миру", – заявив він.

На думку Ердогана, зараз вирішальний момент для того, щоб зброя в Україні замовкла, а основа для миру була закладена.

Він зазначив, що Туреччина продовжує робити свій внесок у всі зусилля, спрямовані на пошук рішення, а всеохопне припинення вогню є пріоритетом.

"З огляду на делікатність процесу, заохочення сторін без будь-якого тиску є дуже важливим для досягнення справедливого та тривалого миру… Як я завжди казав, у справедливому мирі не буде переможених", – вважає Ердоган.

Він також закликав глав держав та урядів припинити гуманітарну катастрофу, яка розгортається протягом останніх двадцяти місяців у Газі, звинувативши прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу в безкомпромісній та агресивній позиції, яка ставить під загрозу весь регіон.

"Ми повинні мобілізувати всі наші ресурси, щоб забезпечити постійне припинення вогню, а також доставку гуманітарної допомоги та знову зробити Газу придатною для життя. Нашою головною метою має бути впровадження рішення про створення двох держав, яке буде єдиним сталим рішенням", – заявив президент Туреччини.

Нагадаємо, РФ і Україна досягли принципової згоди зустрітися знову і домовились про обмін полоненими "тисяча на тисячу".  

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Всі статті