Енергетична криза в Придністров'ї: які ризики існують для України

Не потрібно применшувати ризики, які може нести для України енергетична криза в Придністров'ї, але й не потрібно роздувати це до якихось невиданих масштабів, вважає експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.

"Для нас ризик полягає в тому, що в Кишиневі може встановитись після виборів проросійський режим, і ситуація буде дестабілізована, що, на мою думку, станеться у будь-якому випадку. Але з огляду на те, що у Придністров'я немає прямого кордону з росією, то група військ, яка там є в кілька тисяч, не є серйозною військовою силою. Їхні місця дислокації знаходяться в зоні вогневого контролю Збройних сил України. Тому, з цієї точки зору, ми бачимо, що практично за три роки російської агресії звідти вони нічого не змогли зробити. Якщо в Кишиневі буде якийсь проросійський режим, то вони потраплять в ізоляцію, бо два кордони, які має Молдова — це Румунія та Україна", - розказав він в інтерв'ю "ОстроВу".

Михайло Гончар вважає, що при спільній дії України та Молдови можна було б здійснити "санацію цього гнійника на Дністрі".

"Але тут є питання, перш за все, до Кишинева, тому що вони проголосили підхід м'якої реінтеграції, але насправді нічого не відбувається десятиріччями. Чому? Тому що росія тримає в Тирасполі все в своїх руках", - підкреслив він.

Як повідомлялося раніше, за словами Михайла Гончара, Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
16.07.2025
09:45

«Трамп дає Путіну 50 днів, щоб він роздовбав до такої-то матері всю цю Україну». Російські ЗМІ про Україну

«А за 50 днів ох як багато може змінитися і на полі бою, і в настроях можновладців і в США, і в НАТО. Головне ж у тому, що на наш настрій це не впливає анітрохи»
Луганськ
15.07.2025
10:03

Начальник Луганської ОВА Олексій Харченко: про (не)можливість працювати з податковими Луганщини, (не)доцільність роботи адміністрацій та житло для ВПО

Зараз є наратив про існування чотирьох з половиною мільйонів ВПО. Звичайно, неможливо – причому жодній країні світу – забезпечити житлом чотири з половиною мільйони своїх громадян.
Донбас
13.07.2025
17:27

Пропагандисти красиво брешуть, що вбитий росіянами регіон повертається до життя. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу активно імітували процес відродження життя на руїнах "звільнених" російськими окупантами територіях, видавали бажане за дійсне і цитували місцевих жителів, які дякували Росії за те, що "жити стало цікавіше,...
Всі статті