Експорт до Євросоюзу перевищив довоєнний рівень - Мінекономіки

Український експорт до країн Євросоюзу за підсумками 1-3 кварталу перевищить довоєнні показники. Про це 29 вересня в ефірі національного телемарафону заявив заступник міністра економіки – торговельний представник України Тарас Качка.

"За три квартали 2022 року ми експортували до ЄС, попри війну, навіть на кілька відсотків більше, ніж за І-ІІІ квартали 2021 року", - заявив чиновник.

Також, за його словами, за підсумками серпня український експорт до країн ЄС склав 90% від показника 2021 року. Це дозволяє казати, що торгівля України з Європейським Союзом повноцінно відновилася.

"Торгової активності українських експортерів сприяла ціла низка кроків, зроблених країнами ЄС та урядом України. Зокрема, скасування квот і мит Європейським Союзом спростило експорт аграрної продукції", – додав Качка.

На жаль, загальний рівень експорту порівняно з довоєнним скоротився майже наполовину. Наприклад, якщо на початку 2022 року щомісяця Україна експортувала на суму не менше ніж 6 мільярдів доларів, то зараз рівень не перевищує 3,4 мільярда доларів. Це з падінням експорту до країн Північної Африки та Азії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна експортуватиме електроенергію до Польщі.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
24.04.2026
20:20

«...Це може підвищити його готовність до припинення війни». Огляд західних ЗМІ про Україну

Німеччина та Франція закликали надати Україні «символічні» переваги на етапі, який не включатиме ні сільськогосподарські субсидії ЄС, ні право голосу.
Країна
23.04.2026
09:00

«Мінськ» за лаштунками. Сповідь недипломата. Частина 3

Саме це, друге, засідання ТКГ і стало початковою точкою тих двозначностей та невизначеностей, які до останнього моменту її роботи у лютому 2022 року були основною причиною неефективності переговорів.
Світ
22.04.2026
10:52

«…Чи зможемо ми після підписання мирної угоди підготуватися до великого протистояння із Заходом». Російські ЗМІ про Україну

Наскільки в такій ситуації працюватиме 5-та стаття статуту НАТО, чи збережеться альянс до того моменту в колишньому вигляді - це питання. І, ймовірно, не найближчого майбутнього.
Всі статті