Екскомандувач армією США в Європі радить Україні атакувати Кримський міст "усіма доступними засобами"

Українські військові будуть здатні знищити Кримський міст, володіючи достатньою кількістю керованих ракет, таких як Army Tactical Missile System (ATACMS) і німецькі ракети Taurus. Про це у статті для видання Foreign Affairs заявив колишній командувач сухопутними військами США в Європі Бен Ходжес, - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

Відставний генерал називає будівництво мосту частиною стратегії Москви щодо домінування в Україні та регіоні Чорного моря. Його знищення може стати ключем до перемоги України не тільки в Криму, а й у війні загалом. Основною проблемою для ЗСУ Ходжес називає той факт, що міст стійкий до пошкоджень і атак. Щоб його остаточно вивести з ладу, необхідна масована атака потужними ракетами. Однак навіть передові ракети, такі як ATACMS, мають обмежену точність, і ймовірність попадання у відносно невеликі цілі на мосту невелика.

Ходжес зазначив, що німецька ракета Taurus, призначена для руйнування бункерів, може мати більші шанси на пошкодження однієї або декількох опор мосту. Однак Німеччина відмовляється надати Україні ці ракети через побоювання відповідних кроків росії.

Екскомандувач підкреслює, що найефективніший спосіб знищення мосту - демонтаж із використанням вибухових зарядів. Однак для цього необхідний прямий доступ до мосту, якого в українських військ поки що немає.

Ходжес зробив висновок, що до моменту звільнення Кримського півострова Україні слід продовжувати атакувати міст усіма доступними засобами, навіть якщо це дасть змогу лише тимчасово виводити його з ладу. Постійні атаки можуть уповільнити російську логістику і знизити перевагу, яку Москва отримує від анексії півострова.

Він також нагадав, що росія розглядає можливість будівництва тунелю під Керченською протокою спільно з Китаєм, що свідчить про їхнє занепокоєння з приводу загрози знищення мосту.

Як повідомлялося, голова СБУ Малюк спрогнозував долю Кримського мосту.

Статті

Донбас
03.03.2024
19:51

У "ДНР" погрожують українській державності "російським чоботом". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в інформаційному полі окупованого Донбасу з'явилося інтерв'ю місцевого українофоба, який щосили намагався бути схожим на російського диктатора Володимира Путіна, що декламує свій монолог американському журналісту Такеру Карлсону. У...
Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Всі статті