Ексглава ЦРУ розповів, чому українці поки що не змогли досягти прориву на фронті

Затримки з поставками західних озброєнь Україні стали основними причинами невдалого контрнаступу ЗСУ. Про це йдеться у книжці "Конфлікт: еволюція ведення війни з 1945 року до України", - повідомляє "Голос Америки".

Співавтором книжки став колишній директор ЦРУ та екс-командувач коаліціями під проводом США в Іраку та в Афганістані Девід Петреус. Серед іншого, книга розповідає, чому українці "не змогли досягти того прориву, на який усі сподівалися" у контрнаступі влітку 2023 року.

"2023 рік став роком, коли всі спостерігали, чи вдасться досягти прориву будь-якій зі сторін", - розповідає Девід Петреус під час презентації книжки на платформі видання Washington Post.

"Чому Україна опинилася в такій ситуації, як зараз на полі бою? … Ми бачили наші затримки із наданням їм [військової техніки], наші танки лише нещодавно дісталися до них. Наша затримка в ухваленні рішень щодо M1 (танків "Абрамс" - "ОстроВ"), затримки зі схваленням танків Leopard, ми затримали рішення щодо касетних боєприпасів, які могли бути дуже корисними, системи ракет більшого радіуса дії для реактивних систем залпового вогню, і врешті літаки західного зразка”, - перелічує генерал у відставці Петреус причини, чому українцям не дався цьогорічний контрнаступ.

"В нашій [військовій] доктрині йдеться, що аби прорвати ті типи оборони, які ми бачили на півдні (і я не думаю, що хтось насправді усвідомлював або оцінював глибину мінних полів, і що Росія дуже правильно зробила оборонну частину, кілька ліній оборони, тощо), наша доктрина каже, що для цього потрібна перевага в повітрі, а також багато інших можливостей. І ми цього не дали українцям", - наголошує Петреус.

У книжці Девід Петреус та член британської Палати лордів Ендрю Робертс також описують "різні можливості, які потрібні Україні" і які "ми можемо надати їм, щоб спробувати досягти прориву наступного року, коли погодні умови будуть сприятливішими, ніж взимку".

Петреус також вказує на помилки Заходу, які частково призвели до війни в Україні, зокрема, це те, що "ми не зробили достатньо після окупації Криму".

Як повідомлялося, Президент Зеленський заявив, що довгоочікуваний контрнаступ влітку й восени не приніс очікуваних проривів, але наголосив, що Україна не відступає і що їй потрібна допомога в нарощуванні вітчизняного виробництва озброєнь.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті