Ексглава ЦРУ розповів, чому українці поки що не змогли досягти прориву на фронті

Затримки з поставками західних озброєнь Україні стали основними причинами невдалого контрнаступу ЗСУ. Про це йдеться у книжці "Конфлікт: еволюція ведення війни з 1945 року до України", - повідомляє "Голос Америки".

Співавтором книжки став колишній директор ЦРУ та екс-командувач коаліціями під проводом США в Іраку та в Афганістані Девід Петреус. Серед іншого, книга розповідає, чому українці "не змогли досягти того прориву, на який усі сподівалися" у контрнаступі влітку 2023 року.

"2023 рік став роком, коли всі спостерігали, чи вдасться досягти прориву будь-якій зі сторін", - розповідає Девід Петреус під час презентації книжки на платформі видання Washington Post.

"Чому Україна опинилася в такій ситуації, як зараз на полі бою? … Ми бачили наші затримки із наданням їм [військової техніки], наші танки лише нещодавно дісталися до них. Наша затримка в ухваленні рішень щодо M1 (танків "Абрамс" - "ОстроВ"), затримки зі схваленням танків Leopard, ми затримали рішення щодо касетних боєприпасів, які могли бути дуже корисними, системи ракет більшого радіуса дії для реактивних систем залпового вогню, і врешті літаки західного зразка”, - перелічує генерал у відставці Петреус причини, чому українцям не дався цьогорічний контрнаступ.

"В нашій [військовій] доктрині йдеться, що аби прорвати ті типи оборони, які ми бачили на півдні (і я не думаю, що хтось насправді усвідомлював або оцінював глибину мінних полів, і що Росія дуже правильно зробила оборонну частину, кілька ліній оборони, тощо), наша доктрина каже, що для цього потрібна перевага в повітрі, а також багато інших можливостей. І ми цього не дали українцям", - наголошує Петреус.

У книжці Девід Петреус та член британської Палати лордів Ендрю Робертс також описують "різні можливості, які потрібні Україні" і які "ми можемо надати їм, щоб спробувати досягти прориву наступного року, коли погодні умови будуть сприятливішими, ніж взимку".

Петреус також вказує на помилки Заходу, які частково призвели до війни в Україні, зокрема, це те, що "ми не зробили достатньо після окупації Криму".

Як повідомлялося, Президент Зеленський заявив, що довгоочікуваний контрнаступ влітку й восени не приніс очікуваних проривів, але наголосив, що Україна не відступає і що їй потрібна допомога в нарощуванні вітчизняного виробництва озброєнь.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті