Екс-керівнику управління СБУ в Харківській області загрожує довічне увʼязнення

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) завершили досудове розслідування стосовно колишнього керівника управління Служби безпеки України в Харківській області Романа Дудіна. Про це 20 березня повідомляє пресслужба ДБР.

Зазначається, що його підозрюють у державній зраді. Обвинуваченому загрожує довічне тюремне ув'язнення.

"Встановлено, що експосадовець напередодні 24 лютого 2022 року знав про високу ймовірність початку повномасштабного наступу на територію України збройних сил Росії. Але замість організації роботи з протидії ворогу він фактично зайнявся саботажем", - йдеться в повідомленні.

Правоохоронці пишуть, що керівник спецслужби прикордонного регіону, вважаючи, що наступ окупантів буде успішним і сподіваючись, що це буде враховано окупаційною владою росії,  "зайнявся підривною діяльністю проти України, що завдала шкоди обороноздатності та державній безпеці".

"Зокрема, він організував спробу усунення голови Харківської обласної державної (військової) адміністрації від виконання покладених на нього обов’язків. Метою цього акту було перешкодити здійсненню керівником ХОДА необхідних заходів правового режиму воєнного стану та намагання захопити державну владу в регіоні", - зазначили в ДБР.

Також, через ЗМІ фігурант дискредитував чинну владу Харкова та області, надаючи неправдиву інформацію, а також намагався паралізувати й органи безпеки регіону - для цього він перешкоджав функціонуванню єдиної системи управління сил безпеки та оборони регіону.

"Крім того, умисно не забезпечив виконання покладених на УСБУ в Харківській області завдань та за відсутності жодних законних підстав віддав наказ особовому складу покинути адміністративне приміщення та територію Харкова. Умисно створив умови для здачі ворогу наявних на зберіганні в адміністративній будівлі УСБУ зброї, бойових припасів, засобів забезпечення бойових дій, засобів індивідуального захисту військовослужбовців", - повідомили правоохоронці, додавши, що обвинувачений в умовах воєнного стану також самовільно залишив місце несення служби без поважних причин.

Після ознайомлення стороною захисту справу буде передано до суду.

Нагадаємо, що Роман Дудін очолював харківське облуправління СБУ з березня 2020-го до травня 2022 року. Президент Володимир Зеленський 29 травня у своєму відеозверненні після візиту в Харківську область  повідомив про звільнення Дудіна з посади.

Статті

Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Країна
16.05.2024
10:35

Коломойський: розмова продовжується

Реанімувавши старі звинувачення щодо співвласника групи "Приват" І.Коломойського, влада виклала свій останній та вирішальний козир у діалозі з опальним олігархом. Але чи призведе це до бажаного результату – велике питання.
Всі статті