Екс-керівнику управління СБУ в Харківській області загрожує довічне увʼязнення

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) завершили досудове розслідування стосовно колишнього керівника управління Служби безпеки України в Харківській області Романа Дудіна. Про це 20 березня повідомляє пресслужба ДБР.

Зазначається, що його підозрюють у державній зраді. Обвинуваченому загрожує довічне тюремне ув'язнення.

"Встановлено, що експосадовець напередодні 24 лютого 2022 року знав про високу ймовірність початку повномасштабного наступу на територію України збройних сил Росії. Але замість організації роботи з протидії ворогу він фактично зайнявся саботажем", - йдеться в повідомленні.

Правоохоронці пишуть, що керівник спецслужби прикордонного регіону, вважаючи, що наступ окупантів буде успішним і сподіваючись, що це буде враховано окупаційною владою росії,  "зайнявся підривною діяльністю проти України, що завдала шкоди обороноздатності та державній безпеці".

"Зокрема, він організував спробу усунення голови Харківської обласної державної (військової) адміністрації від виконання покладених на нього обов’язків. Метою цього акту було перешкодити здійсненню керівником ХОДА необхідних заходів правового режиму воєнного стану та намагання захопити державну владу в регіоні", - зазначили в ДБР.

Також, через ЗМІ фігурант дискредитував чинну владу Харкова та області, надаючи неправдиву інформацію, а також намагався паралізувати й органи безпеки регіону - для цього він перешкоджав функціонуванню єдиної системи управління сил безпеки та оборони регіону.

"Крім того, умисно не забезпечив виконання покладених на УСБУ в Харківській області завдань та за відсутності жодних законних підстав віддав наказ особовому складу покинути адміністративне приміщення та територію Харкова. Умисно створив умови для здачі ворогу наявних на зберіганні в адміністративній будівлі УСБУ зброї, бойових припасів, засобів забезпечення бойових дій, засобів індивідуального захисту військовослужбовців", - повідомили правоохоронці, додавши, що обвинувачений в умовах воєнного стану також самовільно залишив місце несення служби без поважних причин.

Після ознайомлення стороною захисту справу буде передано до суду.

Нагадаємо, що Роман Дудін очолював харківське облуправління СБУ з березня 2020-го до травня 2022 року. Президент Володимир Зеленський 29 травня у своєму відеозверненні після візиту в Харківську область  повідомив про звільнення Дудіна з посади.

Статті

Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Всі статті