Двох агентів ФСБ, які діяли "у зв’язці" та шпигували у трьох регіонах України, засуджено до довічного ув'язнення

"Довічне ув’язнення з конфіскацією майна отримали ще двоє агентів ФСБ. Зловмисники в парі коригували ворожі удари одразу по трьох регіонах України", - повідомили в Телеграм-каналі СБУ 31 грудня. 

Один з агентів – переселенець з Харківщини, який потрапив у поле зору рашистів під час окупації регіону на початку повномасштабної війни. Після вербування він за інструкцією російської спецслужби мобілізувався до ЗСУ, щоб шпигувати "зсередини" українського війська. При проходженні підготовки у навчальному центрі в Житомирській області агент розпочав передавати окупантам дислокацію Сил оборони.

Потім його призначили водієм роти забезпечення десантно-штурмової бригади ЗСУ та відрядили на Донеччину. Там агент відстежував координати армійських складів, по яких ворог планував обстріли.Згодом він залучив до співпраці з фсб свого знайомого з Одещини. Для збору координат потенційних "цілей" цей зрадник об’їжджав область громадським транспортом і фіксував локації військових об’єктів. Основну увагу агент приділяв розташуванню української ППО, яка обороняла портові міста причорноморського регіону.

Співробітники СБУ затримали обох агентів у січні 2023 року за результатами комплексних заходів у Краматорську та Подільську.

Раніше повідомлялось, що в Україні вперше засудили до довічного ув’язнення російського військовослужбовця за розстріл полоненого воїна ЗСУ.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
13.02.2026
16:00

Дейтонські угоди: як «недосконалий мир» зупинив війну… і законсервував конфлікт

Для України цей досвід важливий не як модель для копіювання, а як застереження про ціну компромісів, укладених під тиском і без чіткого розуміння того, якою буде держава «після миру».
Країна
12.02.2026
17:00

Вибори під час війни, переговори без результату та межа виснаження РФ – політолог Костянтин Матвієнко

Складно забезпечити голосування військовослужбовців, учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб. Технічно це зробити дуже непросто. А якщо це складно технічно, то і політично такі вибори будуть проблемними.
Світ
11.02.2026
16:00

«Прийняття України до Євросоюзу означатиме кінець усьому». Російські ЗМІ про Україну

Реальність така, що мирний процес сьогодні знаходиться в глибокому глухому куті і виходу з нього в короткостроковій перспективі не проглядається»
Всі статті