Дуда пояснив свою готовність розмістити в Польщі ядерну зброю НАТО

Про готовність розмістити в Польщі ядерну зброю НАТО заявив президент Польщі Анджей Дуда. Про це він сказав в інтерв'ю польському виданню Fakt.pl, опублікованому 22 квітня.

"Росія дедалі більше мілітаризує Кенігсберзьку область. Останнім часом вона перекидає свою ядерну зброю до Білорусі. Якщо наші союзники вирішать розмістити ядерну зброю в рамках спільного використання ядерної зброї і на нашій території, щоб зміцнити безпеку східного флангу НАТО, ми готові до цього. Ми є союзником у Північноатлантичному альянсі і несемо зобов'язання і в цій сфері, тобто просто реалізуємо спільну політику", - сказав Дуда.

Зазначається, що так Дуда відповів на витання - чи є темою польсько-американських переговорів спільне використання ядерної зброї.

Польський лідер зазначив, що це вже деякий час є темою польсько-американських переговорів. 

"Мушу зізнатися, що коли мене запитали про це, я заявив (американцям. - "ОстроВ") про нашу готовність", - сказав також Дуда. 

У той же час Дуда попросив "...пам'ятати, що Америка не проводить благодійну політику щодо Польщі". 

"США вважають Польщу серйозним партнером. Я радий, що вони більше не вважають Польщу країною, якій потрібно допомагати. Навпаки, вони вважає нас країною, з якою ведеться як економічна, так і військова співпраця. Тому мені зрозуміло, що ми нічого не отримаємо в подарунок від Сполучених Штатів, ми повинні працювати разом як партнери. Отже, по суті, американці мають свої інтереси в Польщі, і я хотів би, щоб вони відчували, що їм завжди вигідно мати ці інтереси, тому що для них це означатиме, що збереження нашої безпеки також відповідає інтересам Сполучених Штатів", - сказав також Дуда.

Раніше повідомлялось, що Трамп зустрінеться з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті