Довічне ув'язнення загрожує затриманому агенту російського ГРУ, який вчиняв підпали у Чернігові та планував убивства українських військових

Затримано агента російського ГРУ, який вчиняв підпали у Чернігові та планував убивства воїнів ЗСУ. Про це повідомили в Телеграм-каналі СБУ 13 листопада. 

"Кіберфахівці Служби безпеки затримали ще одного агента російської воєнної розвідки (більш відомої як гру) у Чернігові. Фігурант займався коригуванням вогню і підпалами авто, що розглядав як «тестові місії», а згодом розраховував на завдання із ліквідації українських військових. ...Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна", - сказано в повідомленні.

Ворожим агентом виявився 45-річний місцевий безробітний, ідейний прихильник рашизму. У поле зору окупантів він потрапив через свої проросійські коментарі у месенджері "Телеграм". Спочатку на замовлення гру рф фігурант підпалив військовий пікап і трансформаторну підстанцію у Чернігові.

Після цього він отримав завдання із коригування ворожих ударів по північному регіону. Для цього він орендував квартири з панорамним видом на оборонні та цивільні об’єкти. Найбільше ворога цікавили ремонтні бази ЗСУ та медустанови, в яких перебували на лікуванні поранені українські воїни.

Далі, як фігурант зізнався співробітникам СБУ, він заявив російському куратору про готовність до фізичної ліквідації воїнів ЗСУ. Для вчинення замахів агент планував використовувати саморобні вибухові пристрої або дрони-камікадзе.

"Утім, СБУ запобігла ворожим намірам і затримала агента. Одночасно були проведені комплексні заходи для убезпечення локацій Сил оборони та збереження життів військовослужбовців ЗСУ", - сказано також у повідомленні.

Слідчі Служби безпеки повідомили чоловікові про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);

- ч. 2 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану).

Раніше повідомлялось, що СБУ затримала "крота" російського ГРУ у лавах ТЦК у Волинські області. Йому загрожує довічне.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.12.2025
14:15

Вибори, які вплинули на Україну у 2025...

У 2025 році відбулось чимало важливих виборів. У Європі найбільше – 14. Майже половина з них фіксувала тенденції, що підривають лінію європейської єдності щодо України.
Країна
25.12.2025
12:37

Житлові ваучери на 2 мільйони гривень: нова програма для ВПО, але не для всіх

Питання постійного житла— це не лише про комфорт. Для багатьох родин це про здатність "закріпитися" в громаді, влаштувати дітей у школи й садочки, планувати роботу, лікування, догляд за літніми батьками.
Світ
24.12.2025
12:00

«Українську енергетику добиває упертість Зеленського». Російські ЗМІ про Україну

"Є загальноприйняті принципи організації виборчого процесу. І мільйони громадян не можна позбавляти права голосу, навіть якщо вони і живуть десь за кордоном"
Всі статті