Довічне ув'язнення загрожує ще трьом підпалювачам залізничних релейних шаф, затриманим в Одеській та Харківській областях - СБУ

СБУ та Нацполіція затримали поплічників ФСБ, які намагалися пустити під укіс потяги Укрзалізниці в Одеській та Харківській областях. Про це повідомили в Телеграм-каналі СБУ 29 жовтня.

"Служба безпеки та Національна поліція затримали ще трьох поплічників ФСБ, які готували диверсії на об’єктах Укрзалізниці в Одеській та Харківській областях. Зловмисники палили релейні шафи і намагалися пустити під укіс рухомий склад на стратегічно важливому напрямку залізничного сполучення. ...Зловмисникам загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна", - сказано в повідомленні.

Зазначається, шо затримані пішли на злочини, бо шукали швидкий заробіток на Телеграм-каналах. Утім, замість грошей від рашистів фігуранти отримали підозру від українських правоохоронців. 

Зокрема, на Одещині нейтралізовано угруповання, яке спалило три релейні шафи Укрзалізниці і готувало сходження потяга. Для вчинення диверсії фігуранти планували встановити на колії гальмівний стопор, який вони придбали через інтернет. Співробітники СБУ запобігли диверсії і затримали двох поплічників ворога "на гарячому", коли вони готувалися заблокувати залізничні рейки.

На Харківщині затримано 17-річного жителя Лозівського району, який знищив релейну шафу залізничного сполучення і готувався до нового підпалу.

Усім затриманим повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану). Дії фігурантів з Одеси додатково кваліфіковано за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія, вчинена організованою злочинною групою в умовах воєнного стану).

Раніше повідомлялось, що СБУ та Нацполіція затримали ще двох поплічників РФ, які підпалювали автомобілі ЗСУ та релейні шафи "Укрзалізниці".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
31.07.2025
18:09

“Зробити щось хороше з чогось поганого”. Західні медіа про Україну

Кожен, хто вперше приїжджає в Україну, помічає розрив між лінією фронту і більшістю повсякденного життя далі від неї.
Світ
30.07.2025
10:00

«Зеленський може змусити нас на непропорційно жорстку відповідь». Російські ЗМІ про Україну

У підсумку Зеленський зміцнив вертикаль влади, а західні партнери на першому етапі «з'їли» атаку на свої інтереси, але це, мабуть, тільки попередня реакція.
Донецьк
29.07.2025
11:16

Вижити без води: як окупанти довели Донецьк до гуманітарної катастрофи

За чотири години треба встигнути набрати запаси на три дні, наповнити всі можливі ємності, вимитися, попрати одяг і ще залишити воду для туалету. Мешканці називають це знущанням, бо вода нерідко буває відсутня або зникає через годину після запуску.
Всі статті