Донецький обласний краєзнавчий музей отримав унікальний макет маріупольського Драмтеатру

Донецький обласний краєзнавчий музей отримав унікальний експонат — макет Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь), який відтворює його історичний вигляд до руйнації, що є визнанням важливості збереження історичної пам’яті про знакові споруди регіону.  Про це повідомляє Донецька ОВА.

Музей висловлює щиру подяку Громадській організації «Історія в рухах», яка зробила це можливим, забезпечивши передачу макету для поповнення музейної колекції.

Маріупольський драматичний театр — це більше, ніж просто будівля. Він є частиною історії міста, його архітектурною домінантою, символом культурного життя. Будівлю театру зведено в 1960 році за типовим проєктом українських архітекторів Малишенка О.О. і Крилової О.А., але театр у Маріуполі набув унікальних рис, що відрізняли його від інших споруд того часу. Західний фасад прикрашав чотириколонний портик корінфського ордеру, а фронтон був увінчаний монументальною скульптурною композицією, яка поєднувала елементи театрального мистецтва і промислової діяльності Донбасу. Театр стояв на головній вісі міста, на проспекті Миру, оточений з трьох боків Театральним сквером, і став невід’ємною частиною архітектурного обличчя Маріуполя.

Діяльність театру залишила значний слід в історії українського мистецтва. На його сцені виступали видатні актори та режисери, серед яких особливо виділяється народний артист УРСР Олександр Утеганов. Завдяки його керівництву театр у свій час став одним із найкращих в Україні. Протягом десятиліть він був місцем, де маріупольці та гості міста могли насолоджуватися театральними постановками, концертами та іншими культурними заходами.

Проте у 2022 році під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну драматичний театр став місцем однієї з найбільших трагедій. Будівля, що слугувала укриттям для мирних жителів, які намагалися врятуватися від обстрілів, була зруйнована авіаударом російської армії. Загинули сотні людей, які ховалися в стінах театру, серед них жінки та діти. Цей акт руйнування не тільки стер архітектурний шедевр з лиця землі, але й забрав безліч життів, залишивши болючий слід у серцях маріупольців.

Незважаючи на руйнацію, пам’ять про театр живе. Макет, що тепер зберігається в Донецькому обласному краєзнавчому музеї, є символом того, що культурну спадщину неможливо знищити фізично. Він нагадує про велич Маріуполя, його архітектурні та культурні досягнення, а також про силу і стійкість українського народу перед обличчям найважчих випробувань.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Всі статті