Донеччині стартувала творча майстерня «Книжковий блогер бібліотеки»

Донецька обласна бібліотека для дітей запустила новий формат фахового самовираження для бібліотекарів територіальних громад — обласну творчу майстерню «Бібліотекар: майстерність без меж». Про це повідомляє Донецька ОДА.

Цьогорічна тема ініціативи — «Книжковий блогер бібліотеки», і вона спрямована на популяризацію читання засобами цифрової культури.

Проєкт орієнтований на тих, хто хоче розповідати про книги живо, динамічно та зрозуміло для сучасного користувача соцмереж. У центрі уваги — створення коротких відеооглядів або візуальних рекомендацій книг, які мають бути особистими, креативними й емоційно виразними.

Учасники майстерні можуть обрати будь-який зручний формат подачі: від відеоісторії до стилізованої книжкової замальовки, інтерв’ю, сторіз чи творчого ролика. Єдина умова — розповідати про книжки, які можна знайти у бібліотеці або придбати в українських книгарнях.

Щоб долучитися, потрібно заповнити заявку до 25 серпня 2025 року за посиланням: https://forms.gle/xfvH1NcYoZmP5nBt7.

Найкращі відеороботи буде оприлюднено на платформах обласної бібліотеки, а їхні автори отримають відзнаки на підсумковому заході, який передбачає перегляд і обговорення відібраних матеріалів.

Майстерня поєднує бібліотечну справу, цифрові інструменти та особисту ініціативу — саме так організатори бачать сучасну роль бібліотекаря. В умовах війни, коли культура стає простором підтримки й сили, кожна розповідь про книгу — це ще й спосіб зберегти внутрішню рівновагу та взаємозв’язок.

Проєкт демонструє, що бібліотекар сьогодні — не лише хранитель фондів, а й активний творець змістів, медіакомунікатор та натхненник читання у цифрову епоху.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.03.2026
13:13

Пушилін приїхав до Путіна на уклін і запросив відставних окупантів з усієї Росії переселятися на Донбас. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін з’їздив до Москви, що називається, «за ярликом». У Кремлі він улесливо дякував Путіну за допомогу «федерального центру». Російський диктатор, у свою чергу, хвалив Пушиліна за «мудре керівництво» окупованим...
Країна
12.03.2026
12:00

Примусова евакуація: що передбачає новий закон і чому його критикують правозахисники

Йдеться не лише про випадки відмови від евакуації. Норма може застосовуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, якщо батьки не ходять із дитиною до укриття або залишають її саму вдома.
Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Всі статті