До європейських лікарень перевезено 2000 пацієнтів з України від початку повномасштабного російського вторгнення

Від початку повномасштабного російського вторгнення до європейських лікарень перевезено 2000 пацієнтів з України. Про це повідомило Представництво Євросоюзу в Україні 23 березня.

"Аби полегшити навантаження на українські лікарні, ЄС понад рік забезпечує координацію регулярної медичної евакуації українських пацієнтів, хронічно хворих, а також постраждалих внаслідок війни, – сказано в повідомленні. – Станом на сьогодні понад 2000 українських пацієнтів було перевезено для отримання спеціалізованої медичної допомоги до лікарень по всій Європі через Механізм цивільного захисту ЄС".

Уточнюється, що пацієнти були направлені на лікування до медзакладів 20 країн Європи: Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Угорщини, Ірландії, Італії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії та Швеції.

Підтримку пацієнтів також надає Центр медичної евакуації ЄС у Жешуві, де вони отримують цілодобовий догляд. Центр слугує проміжним пунктом для пацієнтів, які спочатку перевозяться з України до Польщі наземним транспортом з метою подальшого транспортування до лікарень по всій Європі.

Раніше повідомлялось, що 9 країн Європи підписали декларацію про безпрецедентну допомогу Україні.

Статті

Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Світ
30.05.2023
14:23

«Зеленському наказали тягнути з ескалацією до останнього». Російські ЗМІ про Україну

«Вже що-що, а промивати мізки на Україні вміють, особливо з урахуванням медійної підтримки США та інших країн НАТО. Як наслідок - чимала частка місцевих жителів щиро вірять, що вони захищають свій регіон. І цю проблему нам треба вирішувати»
Всі статті