До Європейської кіноакадемії увійшли 28 українців

Європейська кіноакадемія цьогоріч прийняла до свого складу рекордні 462 члени, серед яких 28 – представники України. Про це повідомляється на сайті організації.

«Європейська кіноакадемія вітає 462 професіоналів у сфері кіно як нових членів, кожен з яких матиме право голосу. Імена всіх нових членів було оголошено в День Європи, 9 травня 2023 року. Членів запрошують раз на рік. Цього року членство прийняла рекордна кількість запрошених європейських кінематографістів, що посилило голос європейського кіно на всьому континенті», - йдеться у заяві.

Згідно із оголошеним списком, членами Європейської кіноакадемії з-поміж всіх стали 28 українців, серед яких є режисери, продюсери, кінокомпозитори, оператори, художники з костюмів та гриму та ін.

Серед них – продюсери Максим Асадчий, Дар'я Бассель, Ольга Бесхмельніцина, Сашко Чубко, Владислав Дудко, Анна Єлісєєва, Ілля Гладштейн, Надія Коротушка, Олександра Костіна, Наталія Лібет, Ольга Матат, Дмитро Мінзянов, Вероніка Степанчук, режисери Сергій Буковський, Дар'я Онищенко, Вікторія Трофименко, Ірина Цілик, Крістіна Тинькевич, оператор-постановник Владислав Воронін, композитори Євген Філатов і Микита Моісеєв, актриса Анастасія Карпенко, художниця з гриму Катерина Дубчак, художниця з костюмів Поліна Карчева, журналіст Дмитро Десятерик, редакторка Марина Майковська, кастинг-директорка Алла Самойленко та Богдан Жук (фестивальна робота).

Зазначається, що також цьогоріч до Європейської кіноакадемії увійшли по одному представнику з росії та білорусі.

Європейська академія (European Film Academy, EFA) була заснована 1988 року в Берліні з ініціативи європейських кінорежисерів для пропагування європейського кінематографа у світі. Академія відома своєю щорічною премією «Європейський кіноприз».

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті