До Українського легіону подали понад 500 заявок українці з 30 країн

До Українського легіону - військового підрозділу, що нині формується у Польщі з-поміж українських добровольців, які проживають за кордоном - станом на початок листопада подано понад 500 заявок із 30 країн світу. Про це йдеться в аналітичній статті щодо створення Українського легіону на території Польщі, - передає "Укрінформ".

За місяць роботи отримано понад 500 заявок від громадян України, які проживають у 30 країнах світу, про бажання долучитися до Українського легіону. І хоча не всі з них у підсумку підпишуть контракт із ЗСУ, співробітники центру вважають це хорошим результатом, звертаючи увагу, що це лише початок їхньої роботи.

«Найбільше заявок ми отримуємо від українців і українок, які проживають у Польщі чи Чехії, але є і з віддалених географічно регіонів – Великої Британії, Ірландії і навіть Канади та США», - зазначив представник центру, який відповідає за морально-психологічну підготовку і проводить безпосередні співбесіди з кандидатами до складу Легіону.

За його словами, 90% заявок отримано від чоловіків, 10% - від жінок. За віком – приблизно половину заявок отримано від молоді до 25 років.

«Якщо говорити про військові спеціальності, то молоді люди більше декларують бажання потрапити надалі у штурмові підрозділи або бути операторами БПЛА. Старші особи схиляються до посад, близьких до їхніх спеціальностей у мирному житті, наприклад у підрозділах матеріального забезпечення», - зауважив представник центру.

Він розповів, що заявки подають абсолютно різні люди: від студентів, які готові взяти академвідпустки на період служби в армії, і до старших за віком людей, які за кордоном працювали, наприклад, будівельниками чи далекобійниками.

Жінки, як правило, цікавляться медичними спеціальностями.

«Але є і такі, які цікавилися спеціальністю снайпера», - зауважив працівник центру, додаючи, що немає жодних обмежень щодо вибору військової спеціалізації.

Приблизно 80% усіх українців, які подали заявки до складу Легіону, до цього часу не мали жодного стосунку до армії, наприклад, не проходили строкову службу в ЗСУ.

Рішення про створення Українського легіону, який готуватиметься за сприяння і допомоги міноборони Польщі на території РП, було оголошено за результатами підписання безпекової угоди між Україною і Польщею 8 липня у Варшаві.

Польща є одним з найближчих союзників України у протидії російському агресору. Варшава надала Україні 45 пакетів військової допомоги на суму понад 4 млрд євро. У Польщі діє логістичний хаб щодо надання Україні військової та гуманітарної допомоги. На польських полігонах уже підготовлено понад 20 тис. українських військових.

Рекрутинговий центр по набору в Український легіон розташований у Польщі за адресою: м. Люблін, вул. Спокойна, 2 (Spokojna 2). Телефон центру +38(093)806-20-68. Сконтактуватися з представниками центру і заповнити заявку на службу в Легіоні можна на сайті Legion.army.gov.ua.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті