До судів передано справи ще 11 колаборантів - "директорів шкіл" з Луганщини, включаючи "єдиноросів" і "депутатів"

За матеріалами СБУ перед законом відповідатимуть 11 директорів окупаційних "освітніх установ", які викорінюють українську мову, історію та культуру на Луганщині. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях в м. Сєвєродонецьк у facebook 25 квітня.

"За матеріалами Служби безпеки перед законом відповідатимуть ще 11 "директорів" освітніх установ, підпорядкованих так званому "министерству образования" угруповання "ЛНР". Більшість із них - це колишні директори українських шкіл та гімназій, які після захоплення ворогом території області "перевзулись", пішли на співпрацю з агресором та зайнялися викоріненням української мови, історії та культури", - сказано в повідомленні. 

Зокрема, йдеться про зрадників, які нині керують "ГОУ ЛНР" "Сватовский УВК с. Ковалевка", "Просторовская школа №13", "Старобельская основная школа №1", "Станично-Луганская СШ", "Курячевская ОШ". 

Підкреслюється, що директори "Зориковской средней школы" та "Белокуракинской СШ №22" особливо "зарекомендували" себе перед ворогом та вступили в партію "Єдина росія". У минулому році вони отримали ще й мандати депутатів незаконних "советов муниципальных округов". 

Низку окупаційних "закладів освіти" очолили вчителі, які вирішили побудувати кар’єру за "нової влади". Серед них призначені рашистами директори "Станично-Луганской гимназии п. Широкий", "УВК "Муратовская школа", "Сватовского УВК с. Стельмаховка", "Троицкой СШ№2". 

"Колаборанти впровадили в освітній процес російські стандарти та російську мову. Вони сприяють загарбникам у русифікації навчання, ретранслюють у школах російську пропаганду, героїзують злочини агресора", - йдеться також у повідомленні. 

Фігуранти отримали повідомлення про підозру в колабораційній діяльності за ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Наразі матеріали справ перебувають на розгляді в судах. 

Раніше повідомлялось, що засуджено до 10 років колаборанта - працівника будівельної фірми, який очолив "відділ забезпечення життєдіяльності" у Новоайдарі.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті