До 14 років в'язниці засуджено затриманого в Одесі ватажка терористів із НЗФ «Призрак», який у 2014 році захоплював міста Луганщини

Ватажок терористів з угруповання "Призрак", який допомагав росіянам захоплювати Луганщину у 2014 році, отримав реальний термін ув'язнення - 14 років. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях в м. Сєвєродонецьк у facebook 2 вересня.

"Завдяки доказовій базі Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримав учасник терористичної організації "ЛНР", який воював проти Сил оборони на сході України. Мова йде про 45-річного одесита, який у 2014 році допомагав рашистам захоплювати місто Голубівка та селище Михайлівка у Луганській області", - сказано в повідомленні.

 Зазначається, що згодом поплічник окупантів приховано повернувся до Одеси, де "заліг на дно" і тривалий час переховувався від правосуддя. Влітку 2023 року контррозвідники Служби безпеки встановили його місцезнаходження і затримали в обласному центрі.

Під час обшуків за місцями перебування затриманого виявлено фото та інші докази його перебування у лавах терористів "ЛНР".

Уточнюється, що у 2014 році фігурант брав участь у масових провокаціях в Одесі, а потім втік до Ростова-на-Дону. Звідти чоловік виїхав на Луганщину, де приєднався до лав підконтрольних росії бойовиків. Там його призначили "командиром роти" терористичного угруповання "Призрак", яке ввійшло до складу 2-го армійського корпусу Південного військового округу рф. Перебуваючи в рядах ворожого підрозділу, його ватажок брав участь у бойових діях проти сил АТО в районах Лисичанська та Алчевська.

"Суд визнав зловмисника винним за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України (участь у терористичній організації) та призначив йому 14 років тюрми з конфіскацією майна", - пише СБУ.

Раніше повідомлялось, що задокументовано злочинну діяльність очільників окупаційних "відділів МВС" Кадіївки та Ровеньків.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
16.06.2025
16:00

"11 років... Новий сусід бурят..." Луганський щоденник

Одинадцять років – величезний термін. На нашій вулиці за цей час пішли усі старожили. Нові мешканці, буряти, винаймають будинок поруч. Комусь пощастило з нагоди купити нерухомість разом із меблями та теплицями. Вулиця оновилася кардинально.
Донбас
15.06.2025
15:00

Три відтінки «русского мира», або день чужої країни. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головною темою ЗМІ окупованого Донбасу очікувано стало святкування Дня Росії. Завдання у місцевих пропагандистів було вельми складним. По-перше, треба було щосили показувати, що тимчасово непідконтрольні законній владі Донецька і...
Луганськ
14.06.2025
15:15

Щоденник матері 18-річного добровольця: поранення, сестра, біл-борди з загиблими

«Мамо, через них інші люди гинуть! У нас в учєбці нарік на кухні працював – це огидно! Ти приходиш після марш-броска, а тобі отаке суп наливає! Це огидно! Він займає місце, яке могла б зайняти адекватна нормальна людина з інвалідністю!»
Всі статті