До Польщі українське зерно не потрапить: Україна отримала транзитний "коридор" до одного з портів у Балтійському морі

Україна, Польща та Литва домовилися про «зелений коридор» для транзиту українського зерна через Польщу в литовський порт Клайпеди — це один із найбільших на Балтійському морі. Про це з посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства пише "Громадське радіо".

Міністр Микола Сольський після переговорів з польським і литовським колегою — Робертом Телусом та Кястутісом Навіцкасом заявив, що Україна запропонувала перенести ветеринарний, санітарний та фітосанітарний контроль аграрних вантажів з українсько-польського кордону до литовського порту.

Телус та Навіцкас підтвердили, що їхні уряди підтримують такий механізм контролю і вважають це конструктивним кроком.

Польський міністр після переговорів сказав, що перевірки транзитного зерна переносяться в Клайпеду вже з 4 жовтня.

«Як ми й казали раніше, до Польщі українське зерно не потрапить», — сказав він.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку пояснив, чому Бухарест не відреагував на зернову кризу за прикладом Польщі, яка ввела односторонню заборону на імпорт деякої української агропродукції. 

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті