До лав ЗСУ долучилися 8500 засуджених, ще близько 1500 заяв - на розгляді

Процес залучення засуджених до лав Збройних сил України триває, наразі на розгляді 1500 заяв, у бойових підрозділах на рекрутинг цієї категорії осіб існує великий попит. Про це заявив заступник міністра юстиції Євген Пікалов, повідомляє Укрінформ.

«Цей процес (долучення засуджених до лав ЗСУ - ред.) триває. За останніми даними, 8500 засуджених вступили до ЗСУ за рік від початку дії відповідного закону, ще приблизно півтори тисячі заяв на розгляді зараз», - сказав посадовець.

За його словами, мобілізовані з-поміж засуджених воюють досить добре, серед бойових підрозділів існує великий попит на рекрутинг цієї категорії осіб.

У відповідь на запитання, за які злочини відбували покарання засуджені, які долучилися до лав ЗСУ, заступник міністра поінформував, що понад половину були ув’язнені за злочини майнового характеру, тобто крадіжки, розбій, грабежі, ще приблизно 10% - за злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків, близько 6% - за вбивства, а решта – за різні інші злочини.

Раніше  Євген Пікалов поінформував, що станом на початок травня до лав ЗСУ долучились понад 8300 засуджених, ще 1000 заяв перебувало на розгляді.

У травні 2024 Верховна Рада ухвалила закон, яким запровадила інститут умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для безпосередньої їх участі в обороні країни, захисті її незалежності та територіальній цілісності.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
01.03.2026
17:44

Критичні чоловічі дні. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

У Росії є чудовий образ дурня, який всюди носиться зі своєю "писаною торбою". Минулого тижня в ролі цієї самої торби виступила багатостраждальна «найдовша в світі» Георгіївська стрічка... а в ролі дурня, що носиться з нею, виступили всюдисущі...
Країна
26.02.2026
16:41

Справа не в територіях! Або без соплів про те, чому не можна здавати Донбас

Мир на умовах однієї сторони — це і є капітуляція. Тобто в такому разі Київ де-факто визнає свою поразку у війні та перемогу Москви. Але об'єктивних причин іти на таке у Зеленського немає.
Світ
25.02.2026
11:21

«На жаль, застосування ядерної зброї може стати реальністю». Російські ЗМІ про Україну

У разі появи на українській території ядерної зброї західного виробництва це може бути розцінено Москвою як пряма підстава для подальшої ескалації. Більш того, такий крок здатний спровокувати розширення конфлікту за межі України.
Всі статті