До Чехії без супроводу дорослих прибуло до 30 тисяч дітей-біженців з України

У Чехії зараз перебуває близько 30 000 дітей-біженців з України, які прибули самостійно, без супроводу дорослих. Про це повідомляє "Чеське радіо".

Зазначається, що частина дітей і молоді, що прибули, залишається в дитячих будинках.

Влада та організація повинні приділяти більше уваги підтримці та інтеграції цієї вразливої групи, наголосила уповноважена з прав людини та національний координатор з питань адаптації та інтеграції біженців Клара Шимачкова-Лауренчікова.

Експерти радять забезпечити місця для дітей та молоді у школах, посилити викладання чеської мови та запропонувати їм різні гуртки. Згідно з дослідженням агентства PAQ Research, наприкінці 2022 року в Чехії 46% молодих людей з України навчалися у середніх професійних школах, а 90% українських дітей – у початкових школах.

За словами Клари Шимачкової-Лауренчикової, самостійно приїжджають до Чехії молодики старше 15 років. Після прибуття вони отримують в'їзну візу тимчасового захисту, а разом з нею – медичну страховку, доступ до освіти та соціальну допомогу. Діти, які не супроводжуються, відразу ж реєструються соціальними працівниками органів захисту дітей, у яких є інформація про місце їх проживання, а потім вони надають дітям підтримку, виходячи з їх стану та віку.

Інструкцію з роботи з дітьми-біженцями, які залишилися без близьких, видало Мінпраці минулої весни. Допомагає у цьому питанні й низка некомерційних організацій, - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, у Чехії призначать координатора з адаптації та інтеграції українських біженців.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті