До 9 років колонії заочно засуджено очільницю відділення "банку" з Луганщини

Очільницю відділення окупаційної "банківської установи" з Айдара (до перейменування Новопсков) Луганської області заочно засуджено до 9 років колонії. Про це повідомило 3-є управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у м. Сіверськодонецьк у facebook 7 листопада.

"Судовий вирок отримала колаборантка, яка добровільно очолила відділення окупаційної фінансової установи на Луганщині. Зловмисницею є мешканка Айдару (колишній Новопсков), яка до російського вторгнення працювала завсектором у місцевому відділенні Ощадбанку. ...Колаборантку визнано винною за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України та засуджено до 9 років ув’язнення з конфіскацією усього майна. Вирок винесено заочно, термін відбування покарання рахуватиметься з дати її затримання", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що банківська службовиця, яка залишилася в окупації, у березні 2022 року за власною ініціативою пішла знайомитись з "новою владою" і пропонувати загарбникам свої послуги. Рашисти відкрили в Айдарі відділення "государственного банка ЛНР" та призначили її начальницею. Спочатку зрадниця виконувала їхні вказівки щодо витіснення гривні та введення в обіг рубльової маси, потім - щодо "інтеграції" захопленої території з фінансовою системою агресора та фінансування окупаційної влади. 

"Наразі "госбанк ЛНР" приєднано до "промсвязьбанку" - підсанкційного російського банку, який надає фінансові послуги на окупованій частині України", - уточнює СБУ.

Раніше повідомлялось, що в Привіллі на Луганщині ліквідовано колаборанта Володимира Молодика, який працював в окупаційній "лисичанській адміністрації".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
02.12.2025
11:13

“Для Зеленського кожен день виживання буде відчуватися як перемога”. Західні медіа про Україну

“Нічого про права людини, гуманітарне право, міжнародне право чи принципи. Це створює нову європейську “архітектуру безпеки”, повну дірок”
Луганськ
30.11.2025
23:55

Не любов… Луганський  щоденник

Я знаю тих, хто повернувся, але я не можу спілкуватися з ними. Можна закрити на все очі, можна бути вищим, але можна просто не спілкуватися, і я обираю цей варіант.
Донецьк
30.11.2025
17:20

Ватажок «ДНР» підтвердив, що зруйновані в ході «СВО» населені пункти будуть показувати туристам, а не відновлювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Вперше ідею консервації зруйнованих російськими окупантами міських кварталів і селищ Донбасу «для збереження пам'яті» Денис Пушилін висловив півроку тому. Тоді в якості кандидатів на «музей під відкритим небом» він назвав Авдіївку, Вугледар і Бахмут.
Всі статті