До 15 років тюрми засуджено агента РФ, який "зливав" позиції ЗСУ на Краматорському й Слов’янському напрямках

"У Донецькій області засуджено російського агента, якого СБУ затримала в лютому 2025 року. Він передавав ФСБ геолокації українських військ на Краматорському та Слов’янському напрямках", - повідомила СБУ в Телеграм 19 травня.

Зазначається, що замовлення РФ виконував місцевий безробітний, який чекав на повну окупацію регіону. У поле зору рашистів він потрапив, коли поширював прокремлівські коментарі в "Однокласниках". Після вербування зрадник обходив прифронтову місцевість, щоб відзняти на відео і передати ФСБ пункти базування оборонців Донеччини, по яких ворог готував комбіновані атаки з повітря.

Суд визнав зловмисників винними відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);

- ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 113 (диверсія, за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану);

- ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб);

- ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна, вчинене за попередньою змовою групою осіб);

- ч. 1 ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту).

Раніше повідомлялось, що затримано коригувальницю російських атак по Слов’янську, яка зливала ворогу інформацію через сина - бойовика армії РФ.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
07.06.2026
14:34

У «ЛНР» росіяни «за каталогом» обирають для усиновлення українських дітей. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу пролили чимало крокодилових сліз за дітьми, які загинули після приходу в регіон «русского мира». Чиновники всіх мастей, місцеві блогери та журналісти неодноразово згадували пропагандистську «Алею ангелів»....
Луганськ
05.06.2026
15:37

«Прийшло розуміння, що не все так добре в новому житті». Луганський щоденник

Трагедія в Старобільську залишила свій слід на всьому, що відбувається, але найголовніше, вона сильно підточила зсередини. З'явився страх, якого ніколи не було. Навіть 2014-го було інакше.
Країна
04.06.2026
11:10

Володимир Фесенко: Зеленський шукає новий формат діалогу з опозицією, а восени може відкритися "вікно можливостей" для переговорів

Кирило Буданов точно не став новим Андрієм Єрмаком і не може ним стати. Зокрема тому, що цього не хоче сам Володимир Зеленський.
Всі статті