Для закупівлі озброєння Україні можна залучити 6,6 млрд євро доходів російських активів, але в ЄС не можуть ухвалити одностайне рішення

Близько 90% доходів від заморожених російських активів буде використано для закупівлі та постачання Україні необхідного озброєння. Про це в Брюсселі заявив високий представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, - пише Liga.net

«90% надходжень від заморожених російських активів будуть спрямовані до Європейського фонду миру. Далі вони будуть спрямовані на пряму поставку Україні необхідної зброї та військового обладнання", - запевнив він.

Боррель зазначив, що можливе залучення 6,6 млрд євро, але для цього треба ухвалити сім правових актів. Поки що зробити це не вдається через розбіжності учасників ЄС.

Рішення про залучення коштів має бути проголосовано одноголосно, а цього «немає вже протягом місяців», - визнав він.

Затримка з ухваленням рішення «вимірюється людськими життями, пошкодженою цивільною інфраструктурою та проблемами на полі бою в Україні», - резюмував Боррель.

 

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті