Для луганчан на Львівщіні побудують більше ніж 200 квартир - Лисогор

Для луганчан на Львівщіні побудують 231 квартиру. Про це заявив голова Луганської ВЦА Артем Лисогор 23 лютого.

Наразі понад 100 тисяч родин луганчан не мають власного житла і не в змозі його придбати самотужки. Одним з найбільш оптимальних варіантів вирішення цієї проблеми – і для людей, і для держави – є доступна довгострокова оренда із можливістю наступного викупу квартири.

Тому було прийняте рішення повернутися до Проекту міжнародної технічної допомоги «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на Сході України», роботи в рамках якого були розпочаті ще у грудні 2021 року у Сєвєродонецьку.

Наразі, завдяки спільним зусиллям Мінреінтеграції та МОМ, проект поновлений у Дрогобицькій та Кам’янка-Бузькій громадах Львівської області.

«Для переселенців з Луганщини збудують модульні швидкозбірні двоповерхові будиночки котеджного типу у Кам'янка-Бузькій громаді та дві багатоповерхівки – у Дрогобицькій. Усього 231 квартира, де зможуть проживати орієнтовно 693 ВПО з нашої області», – наголосив очільник Луганщини Артем Лисогор.

Так, у Кам'янка-Бузькій громаді побудують 12 будиночків – це 96 квартир, з них 48 – для жителів Сєвєродонецька.

Решту – у Дрогобицькій громаді. Там під капітальне будівництво вже виділені земельні ділянки та очікують на оголошення тендеру на проведення робіт.

«Це квартири, орендарі яких згодом зможуть викупити їх у власність. Враховуючи інтерес, що викликала інформація про проект, а саме: як стати його учасником та скільки становитиме оренда квартири та повна вартість житла, хочу пояснити – проект перебуває на початковій стадії. Про те, скільки доведеться платити, стане зрозуміло після завершення тендерних процедур», – підкреслив Артем Лисогор.

Наразі розробляється бальна система пріоритетності надання такого житла.

Постановкою на облік ВПО та визначенням потенційних орендаторів займатиметься Сєвєродонецька міська військова адміністрація.

Оскільки прозорість процесу та залучення громадськості – ключові принципи житлового проекту МОМ, уся інформація про перебіг проекту буде розміщена на офіційних інформаційних ресурсах Луганської ОВА та Сєвєродонецької МВА.

Статті

Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Всі статті