Діяльність ще чотирьох колаборанток з півночі Луганщини задокументована СБУ, усі отримали підозру

СБУ задокументувала діяльність ще чотирьох колаборанток зі Старобільського району (за новим адмінподілом) Луганської області. Про це повідомило третє управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях на своїй сторінці у Facebook 2 лютого.

"СБУ задокументувала діяльність ще кількох чиновниць апарату окупаційної влади у тимчасово захопленому ворогом Старобільському районі на Луганщині, – сказано в повідомленні. – Троє із них є колишніми українськими державними службовцями, які до війни працювали в органах державної влади та місцевого самоврядування на Стробільщині, але перейшли на бік ворога і отримали посади у так званій "адміністрації Старобільського району ЛНР".

Зазначається, що серед них – екскерівниця апарату РДА, яка з початком окупації зайняла посаду "начальника відділу документообігу" окупаційної адміністрації.

Так зване "управління бухгалтерського обліку та фінансового забезпечення" у незаконному органі влади очолила колишня заступниця Старобільського міського голови з фінансових питань. А колишня керівниця архівного відділу РДА, заради збереження посади, пішла на службу до окупантів. Її призначено "завідуючою архівного сектору адміністрації Старобільського району ЛНР".

Підкреслюється, що ці особи працюють в незаконно створеній російськими загарбниками владній структурі, забезпечують функціонування чиновницького апарату окупаційної адміністрації. Їм повідомлено про підозру в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

"Крім того, СБУ задокументувала діяльність і повідомила про підозру одній із організаторок російського референдуму на Старобільщині", – йдеться в повідомленні.

Встановлено, що мешканка Марківки добровільно погодилася на призначення її "членом виборчої комісії" і взяла безпосередню участь у проведенні антиукраїнського заходу у рідному населеному пункті.

"Їй доведеться відповісти перед законом за колабораційну діяльність і за умисні дії з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.110, ч. 5 ст. 111-1 КК України)", – пише відомство.

Раніше повідомлялось, що очільник СБУ заявив: масові обшуки й затримання зловмисників різного калібру – це лише перший етап.

Статті

Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Всі статті