Діяльність ще чотирьох колаборанток з півночі Луганщини задокументована СБУ, усі отримали підозру

СБУ задокументувала діяльність ще чотирьох колаборанток зі Старобільського району (за новим адмінподілом) Луганської області. Про це повідомило третє управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях на своїй сторінці у Facebook 2 лютого.

"СБУ задокументувала діяльність ще кількох чиновниць апарату окупаційної влади у тимчасово захопленому ворогом Старобільському районі на Луганщині, – сказано в повідомленні. – Троє із них є колишніми українськими державними службовцями, які до війни працювали в органах державної влади та місцевого самоврядування на Стробільщині, але перейшли на бік ворога і отримали посади у так званій "адміністрації Старобільського району ЛНР".

Зазначається, що серед них – екскерівниця апарату РДА, яка з початком окупації зайняла посаду "начальника відділу документообігу" окупаційної адміністрації.

Так зване "управління бухгалтерського обліку та фінансового забезпечення" у незаконному органі влади очолила колишня заступниця Старобільського міського голови з фінансових питань. А колишня керівниця архівного відділу РДА, заради збереження посади, пішла на службу до окупантів. Її призначено "завідуючою архівного сектору адміністрації Старобільського району ЛНР".

Підкреслюється, що ці особи працюють в незаконно створеній російськими загарбниками владній структурі, забезпечують функціонування чиновницького апарату окупаційної адміністрації. Їм повідомлено про підозру в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

"Крім того, СБУ задокументувала діяльність і повідомила про підозру одній із організаторок російського референдуму на Старобільщині", – йдеться в повідомленні.

Встановлено, що мешканка Марківки добровільно погодилася на призначення її "членом виборчої комісії" і взяла безпосередню участь у проведенні антиукраїнського заходу у рідному населеному пункті.

"Їй доведеться відповісти перед законом за колабораційну діяльність і за умисні дії з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.110, ч. 5 ст. 111-1 КК України)", – пише відомство.

Раніше повідомлялось, що очільник СБУ заявив: масові обшуки й затримання зловмисників різного калібру – це лише перший етап.

Статті

Донецьк
30.03.2023
11:49

Путін образив донеччан. Донецький щоденник

...Яке ж було їхнє розчарування, коли вранці 20 березня їм по телевізору сказали, що "цар" відвідав Маріуполь та поспілкувався з його жителями, а про Донецьк навіть не згадав. Такого ляпаса вони не чекали. Хоча бачили, що у "звільнене" місто...
Луганськ
29.03.2023
14:38

Кафе «ЖираFF» від переселенців з Рубіжного: майже рік роботи в Кропивницькому

Ми розуміли, що місце максимально підходить для розміщення закладу харчування, й почали шукати людей, готових взятись за величезний шматок роботи, у першу чергу привести до ладу занедбане приміщення
Світ
28.03.2023
10:14

«Можемо знищити будь-якого супротивника унікальною зброєю». Російські ЗМІ про Україну

"Забувши уроки історії, дехто на Заході вже розмірковує про реванш, який призведе до військової перемоги над Росією. Про це ми можемо сказати одне. Росія терпляча і нікого не залякує військовою перевагою. Але має сучасну унікальну зброю, здатну...
Всі статті