Дія "зернової ініціативи" продовжена ще на 120 днів - Кубраков

Тристороння угода між Україною, Туреччиною та росією щодо "зернової ініціативи" пролонгована ще на 120 днів. Про це у своєму Twitter повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

"Угода щодо Чорноморської зернової ініціативи продовжена на 120 днів. Вдячні Антоніо Гутеррішу, ООН, президенту Ердогану, міністру Хулусі Акару та всім нашим партнерам за дотримання домовленостей. Завдяки спільним зусиллям на світові ринки поставлено 25 млн тонн українського зерна", — зазначив він.

Раніше Кубраков заявляв, що Україна наполягає на продовженні угоди, дія якої добігає кінця 18 березня, на 120-денний термін. Натомість росія хотіла продовжити угоду лише на 60 днів.

Як повідомлялося, 22 липня 2022 року у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Таку ж угоду підписала росія.

29 жовтня 2022 року РФ заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці. 2 листопада РФ відновила свою участь у "зерновій угоді". 17 листопада угоду продовжили на чотири місяці.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті