Дівчинка з Краматорська, яка залишилася без ніг під час обстрілу рашистів, стане учасницею Бостонського марафону на протезах

12-річна українка Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги під час ракетного удару по вокзалу у Краматорську, візьме участь у Бостонському марафоні, - повідомляється на сайті dobro.ua.

Дівчинка бігтиме на протезах дистанцію в кілометр, аби здійснити мрію захисника та продемонструвати всьому світові незламність українського народу. 

Нагадується, що 8 квітня 2022 року внаслідок терористичного удару росіян по залізничному вокзалу у Краматорську Яна Степаненко втратила обидві ноги. Світлина, де її на руках несе хірург Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова, облетіла весь світ. Перші протези для ходьби та бігу Яна отримала у США.  Торік улітку після року відновлення за кордоном вона повернулася до України. Тут Яна продовжила реабілітацію та вже встигла отримати нові штучні кінцівки для ходьби в майстерні протезування Центру UNBROKEN.  

"Своєю участю у всесвітньо відомому марафоні юна українка прагне нагадати світові, що війна в її країні триває, продовжують страждати та гинути діти і дорослі, скалічено тисячі життів і щодня зростає кількість людей з ампутаціями. Та попри все, українці залишаються незламними", - йдеться у повідомленні. 

 

Ще одна мета Яни у Бостоні - благодійна. Це збір на спортивний протез для важкопораненого захисника, пацієнта Центру НЕЗЛАМНІ, який втратив кінцівку на війні. Дівчинка воліє, аби він, як і вона, теж мав можливість бігати. Олександр Рясний служить з 2011-го - це, до речі, рік, коли народилася Яна. Сам він із Запоріжжя. Був в АТО, потім в ООС, далі - повномасштабна війна. Боронив рідний Запорізький напрям, коли торік у вересні поряд з ним розірвався снаряд. Втратив праву ногу. Нині опановує звичайний протез, планує повертатися на службу і мріє - бігати.

 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
20.08.2025
11:45

«Київ важливіший за будь-який Берлін, його потрібно брати наполегливо, але ніжно». Російські ЗМІ про Україну

«В цілому, на мій погляд, зараз ситуація виглядає так - пропозиції, які робить Європа щодо українського врегулювання, абсолютно точно суперечать національним інтересам Росії»
Світ
19.08.2025
15:24

Миру не буде, навіть якщо... Прогноз з аналізом «першопричин»

Проблемою для Путіна є не війна. Проблемою Путіна, яка змусила його просити Трампа про зустріч на Алясці, є економічна нездатність РФ вести війну далі. Стан російської економіки змушує Москву скорочувати військовий бюджет, що загрожує програшем у...
Країна Світ
19.08.2025
11:25

"Фінський варіант". Історія по колу. Далі – знову війна

Вимоги Москви про передачу ще не захоплених Москвою територій в обмін на «мир» робить цю аналогію майже абсолютною. Виявилося, що за 80 років, креативність Кремля не просунулась ні на йоту.
Всі статті