Деякі великі іноземні компанії, які "пішли" з РФ, продовжують наймати співробітників - ЗМІ

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну великі іноземні компанії оголосили про відхід з російського ринку. Але через майже 500 днів війни вони продовжують наймати нових співробітників у росії, з'ясувало видання "Важные истории".

Так, у травні цього року російське онлайн-видання CNews з'ясувало, що LG, яка після початку війни в Україні відмовилася працювати в росії, почала пошук співробітників у Санкт-Петербурзі через портал HeadHunter. "Важные истории" виявили на порталі нові оголошення про набір на роботу в російські підрозділи інших великих іноземних компаній - це харчові гіганти Mars і Nestle, пивоварна компанія Heineken, виробник люксових товарів Moët Hennessy - Louis Vuitton (LVMH) і промисловий концерн Sulzer. Всі ці компанії оголосили про повний або частковий відхід з Росії.

Американська компанія Mars Inc. (володіє торговими марками M&M's, Snickers, Dove, Mars і Orbit, а також виробляє корми Pedigree, Royal Canin і Whiskas) у березні заявила, що припинила інвестувати в бізнес на території Росії, а також зупинила імпорт і експорт продукції. На сайті HH.ru російська філія компанії ТОВ "Марс" опублікувала 151 актуальну вакансію.  

Швейцарський власник брендів KitKat, Nescafe, Nesquik, Gerber і Purina після початку війни зберігав у росії сім фабрик і планував скорочувати обсяг інвестиції та асортимент продукції в росії. Nestle планував залишити в РФ лише товари "першої необхідності", наприклад, дитяче харчування. Як писала швейцарська газета NZZ, компанія продовжує продавати в росії більш ніж широкий асортимент продуктів і набирати новий персонал. У лютому 2023 року видання писало, що компанія розмістила 110 нових вакансій на HH.ru. За актуальними даними, які вивчили "Важные истории", таких вакансій від російського офісу швейцарської компанії ТОВ "Нестле Росія" залишилося 56. Деякі були розміщені в травні цього року. Засновниками ТОВ "Нестле Росія" залишаються швейцарська Nestlé S.A. і німецька Nestlé Deutschland.

У березні минулого року найбільша міжнародна пивоварна компанія Heineken заявила, що йде з російського ринку і передає бізнес новому власнику. Через рік видання Follow the money з'ясувало, що компанія не тільки не пішла з росії, а й запустила 61 новий продукт у країні за останній рік.

Після початку війни холдинг Perfumes and Cosmetics (LVMH) призупинив роботу в росії і закрив магазини. Французький гігант продав мережу косметичних магазинів Sephora в жовтні минулого року місцевому топ-менеджменту. Так на місці магазинів Sephora в росії відкрилися "Іль де боте". Однак на сайті HH.ru до 17 травня з'явилося 14 нових вакансій від підрозділу компанії LVMH Perfumes & Cosmetics Russia (Seldico LLC із французьким засновником Parfums Christian Dior). Після того як журналіст "Важных историй" надіслав у LVMH запит із проханням пояснити, чому компанія шукає співробітників у росії, на сайті HH.ru всі вакансії зникли.  

Жодна з перерахованих вище компаній не відповіла на запити "Важных историй".

У повідомленні нагадується, що від початку війни з росії пішли лише 20% компаній із "недружніх країн". Понад 2600 юросіб змінили власника, були ліквідовані або перебувають у процесі ліквідації. Серед гігантів, що пішли, - Mercedes-Benz, Renault, Nissan і Mazda.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті