Дев'ять президентів країн НАТО закликали збільшити військову допомогу Україні

Президенти країн-членів НАТО Центральної та Східної Європи підписали спільну заяву, в якій закликали збільшити військову допомогу Україні після спроб росії незаконно анексувати українські території - повідомляє www.president.pl.

Заяву, зокрема, підписали: Мілош Земан, президент Чеської Республіки, Алар Каріс, президент Естонської Республіки, Егілс Левітс, президент Латвійської Республіки, Гітанас Науседа, президент Литовської Республіки, Стево Пендаровскі, президент Республіки Північна Македонія, Міло Джуканович, Міло Джуканович Дуда, президент Республіки Польща, Клаус Йоханніс, президент Румунії, Зузана Чапутова, президент Словацької Республіки.

У документі йдеться:

"Ми, президенти країн Центральної та Східної Європи, країн, лідери яких відвідали Київ під час війни і на власні очі побачили наслідки російської агресії, не можемо мовчати перед обличчям кричущого порушення Російською Федерацією міжнародного права, і тому робимо таку заяву:

– Ми підтверджуємо нашу підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо спроб Росії анексувати будь-які українські території.

- Ми твердо підтримуємо рішення саміту НАТО у Бухаресті у 2008 році щодо майбутнього членства України.

- Ми підтримуємо Україну в її захисті від російського вторгнення, вимагаємо від Росії негайного відходу з усіх окупованих територій та закликаємо всіх союзників суттєво збільшити свою військову допомогу Україні.

- Усі, хто вчиняє злочини агресії, мають бути притягнуті до відповідальності та постати перед судом".

Раніше повідомлялося, що Україна подає заявку до НАТО у прискореному порядку.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті