Десять років потому: влада «ДНР» продовжує брехати і звинувачувати Україну у знищенні Росією малазійського «Боїнга»

У десяту річницю знищення російськими окупантами малайзійського пасажирського лайнера в небі над Донецькою областю ватажок «ДНР» Денис Пушилін укотре звинуватив у цьому злочині Україну. 

«Того фатального дня 17 липня 2014 року ми вкотре переконалися, що злочинна київська влада готова піти на будь-які провокації і не зупиниться ні перед чим, аби звинуватити непокірний Донбас і Росію», - традиційно для російської пропаганди розродився він відверто брехливою промовою.

Як повідомлялося раніше, Європейський Союз неодноразово закликав Росію взяти на себе відповідальність за цю трагедію і повною мірою співпрацювати у справі відправлення правосуддя. 

У листопаді 2022 року суд у Гаазі засудив трьох осіб - росіян Ігоря Гіркіна та Сергія Дубінського, і громадянина України Леоніда Харченка - до довічного ув'язнення за їхню участь у катастрофі малайзійського Boeing 777. Представлені під час розгляду справи докази не залишили сумніву, що зенітно-ракетний комплекс «Бук», який знищив цивільний борт, належав збройним силам Російської Федерації. У лютому 2023 року було доведено, що тоді ще президент РФ Володимир Путін причетний до катастрофи MH17 і особисто схвалив постачання ППО на територію України.

Літак компанії Malaysia Airlines («Малайзійські авіалінії»), що прямував рейсом MH17 з Амстердама до Куала-Лумпура, було збито 17 липня 2014 року на сході України в районі воєнних дій між збройними силами країни і так званим «ополченням ДНР», яке по суті було частиною російських окупаційних військ.  Унаслідок цього загинуло 298 осіб.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
13.04.2026
16:00

"За словом релокований нічого не стоїть": як (не)прийняті політичні рішення впливають на громади без територій

...Про жодне місцеве самоврядування на Луганщині ми вже не говоримо. У нас немає жодної ради, місцеве самоврядування на Луганщині поставлене на паузу. І ще важливо те, що зараз в Україні немає жодної військово-цивільної адміністрації.
Донбас
12.04.2026
17:47

Дванадцять втрачених років, або «Ми все про…» Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу знову працювали в режимі «свята, яке завжди з тобою». Цього разу «ДНР» і «ЛНР» відзначали чергову річницю «проголошення» фейкових «народних республік». Завдання у місцевих пропагандистів одне — переконувати...
Світ
10.04.2026
17:10

Вибори в Угорщині. Країну чекає «Майдан»?

Президент Володимир Зеленський поряд із російським диктатором Путіним є одним із найненависніших політиків у країні. Тож чи справді Мадьяр у разі перемоги продемонструє кардинальний відхід від стилю Орбана – покаже час.
Всі статті