Держсекретар США не братиме участі 23 квітня у зустрічі представників України, США та Євросоюзу в Лондоні

Марко Рубіо ухвалив це рішення 22 квітня після того, як президент України Володимир Зеленський публічно відкинув одну з ключових умов мирного врегулювання, запропонованого адміністрацією Дональда Трампа, - визнання Україною російської юрисдикції над Кримом, - повідомляє Телеграм-канал «Радио Свобода».

Раніше у вівторок прес-секретар Держдепартаменту Теммі Брюс підтверджувала намір Марко Рубіо брати участь у переговорах. За її словами, «у Лондона є потенціал». Рішення Держсекретаря скасувати поїздку до Лондона вона пояснила «логістичними проблемами в його розкладі».

Як пишуть американські ЗМІ, відмова Марко Рубіо від участі в лондонській зустрічі порушує питання про стан переговорного процесу. Минулого тижня після зустрічі з представниками України та європейськими союзниками в Парижі Рубіо попередив, що президент США Дональд Трамп втрачає терпіння щодо тривалого переговорного процесу і може присвятити свою увагу «іншим пріоритетам».

Держдепартамент підтвердив участь у лондонській зустрічі спеціального представника президента Трампа щодо України Кіта Келлога. Наразі невідомо, чи візьме в ній участь представник Трампа з питань Росії Стівен Віткофф, який останніми місяцями тричі зустрічався з Путіним і, як очікується, знову зустрінеться з ним цього тижня. 

Як повідомлялося, Зеленський заявив, що Україна юридично не визнає окупацію Криму.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.02.2026
18:47

Самозванці нижчої ліги: клони «Шахтаря» і «Зорі» прийняли до «молодшої групи» російського футболу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

На тлі новин про зимову Олімпіаду в Італії, що проходять повз них, пропагандистам окупованого Донбасу теж захотілося розповісти про якісь «республіканські» спортивні досягнення і перемоги.  Інформаційний привід для радісних публікацій знайшовся...
Країна
13.02.2026
16:00

Дейтонські угоди: як «недосконалий мир» зупинив війну… і законсервував конфлікт

Для України цей досвід важливий не як модель для копіювання, а як застереження про ціну компромісів, укладених під тиском і без чіткого розуміння того, якою буде держава «після миру».
Країна
12.02.2026
17:00

Вибори під час війни, переговори без результату та межа виснаження РФ – політолог Костянтин Матвієнко

Складно забезпечити голосування військовослужбовців, учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб. Технічно це зробити дуже непросто. А якщо це складно технічно, то і політично такі вибори будуть проблемними.
Всі статті