Держдума РФ полегшила зрадникам Батьківщини вихід із українського громадянства: заява, заборона на користування українським паспортом та контроль з боку ФСБ

Держдума РФ полегшила зрадникам Батьківщини вихід із українського громадянства. Механізм прописаний у сумнівному з погляду міжнародного права законі.

Згідно з ним, "громадяни Росії", які отримали паспорти РФ після окупації частини українських територій, "вважаються такими, що не мають громадянства України з дня подання ними спеціальної заяви до МВС РФ про небажання перебувати в громадянстві України".

На сьогодні кілька сотень тисяч "новых русских" не можуть легально відмовитись від громадянства України. За законодавством РФ для таких "громадян" є низка обмежень: вони не можуть влаштуватися на роботу в державні та муніципальні органи, обіймати державні та муніципальні посади, не можуть працювати в деяких сферах економіки тощо.

Державна Дума вирішила полегшити зрадникам Батьківщини процес зради: щоб відмовитися від українського громадянства, потрібно подати спеціальну заяву до Міграційної служби МВС РФ. З дня подання заяви про відмову від громадянства України в МВС РФ такі "громадяни" повинні утримуватися від реалізації прав та виконання обов'язків громадянина України. Наприклад, вони не можуть отримувати та використовувати паспорт України, закордонний паспорт України.

У разі використання "новым русским" українського паспорта, наприклад, для вільного виїзду за кордон, інформація передається до ФСБ.

 

 

 

Статті

Країна
24.03.2023
13:58

Переключення Кропачова: з вугілля на логістику

Віталій Кропачов, який вважався за Порошенка «смотрящим над вуглепромом», з традиційної для нього вугільної сфери переключається на логістику. Купівлю Білгород-Дністровського морського торговельного порту слід вважати досить ризикованою інвестицією...
Країна
23.03.2023
10:00

Візит Путіна до Криму та нові атаки безпілотників: місцеві не розуміють, що це було

Місцевих жителів здивувало, що російський президент жодного слова не сказав про війну чи безпеку в регіоні. Більше того, Путін в принципі не зробив жодної заяви та не провів жодної наради в окупованому Криму.
Донецьк
22.03.2023
11:00

Окупанти змушують отримувати російський паспорт. Донецький щоденник

На початок 2022 року паспорт РФ отримали 860 тисяч осіб на обидві невизнані "республіки". Якщо довіряти офіційним сайтам, то у "ДНР" на той момент проживало 2,24 млн осіб, у "ЛНР" - 1,42 млн. Отже, російські паспорти отримали 23,5% громадян "ЛДНР"....
Всі статті