Держбанки Китаю вирішили обмежити роботу з Росією після загрози санкцій США

Державні банки Китаю вирішили посилити контроль за операціями з Росією після того, як США пригрозили карати порушників санкцій вторинними заходами. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на знайомі з ситуацією джерела, - пише The Moscow Times.

За словами співрозмовників агентства, принаймні два великих банки КНР останніми тижнями запустили перегляд свого бізнесу з РФ, і насамперед - транскордонних операцій і фінансування російських клієнтів. Банки припинять обслуговування компаній, внесених до санкційних списків, і припинять надавати фінансові послуги російському оборонно-промисловому комплексу незалежно від того, в якій валюті і в якій юрисдикції відбуваються транзакції, кажуть джерела Bloomberg.

За їхніми словами, китайські банкіри розширюють перевірки своїх клієнтів і шукають серед них тих, чиї бенефіціари або контролюючі особи перебувають у Росії. Перевірки торкнуться і неросійських компаній, які ведуть бізнес із РФ або постачають у Росію товари через треті країни.

Кремль не може вплинути на політику державних банків Китаю, які вирішили посилити контроль за операціями з Росією і відмовитися від роботи з підсанкційними російськими компаніями, заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

"Ви знаєте, що Кремль не займається фінансовими операціями, це прерогатива інших відомств і, перш за все, тих компаній, які беруть участь у зовнішньоекономічній діяльності", - сказав Пєсков радіостанції "Коммерсант FM".

Статті

Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Всі статті