Депутати Європарламенту за ініціативи представників Литви та Чехії пропонують виключити Угорщину з "Шенгену"

Група депутатів Європарламенту пропонує виключити Угорщину з "Шенгену" через спрощення в’їзду для росіян і білорусів. Про це з посиланням на лист євродепутатів до президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн пише "Європейська правда" 5 серпня.

"Група з 67 євродепутатів поставила під питання членство Угорщини в Шенгенській зоні після рішення Будапешта про пом'якшення візового режиму для громадян Росії та Білорусі. Відповідний лист євродепутатів до президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн є у розпорядженні "Європейської правди", - йдеться в повідомленні видання.

Зазначається, що ініціаторами листа виступили литовський євродепутат Петрас Ауштрявічюс та євродепутатка з Чехії Дануше Нерудова. Загалом під ним підписалися 67 європарламентарів. Євродепутати заявили, що лист є виявом їхньої стурбованості щодо нещодавнього рішення угорського уряду послабити візові обмеження, зокрема, для громадян росії та Білорусі.

"Прем'єр-міністр Орбан, очевидно, все більше і більше випробовує терпіння ЄС", - зазначили автори листа, пригадавши Орбану блокування санкцій, допомоги Україні, а також "мирну поїздку" до Москви "без жодного мандату і без жодних позитивних результатів".

"Цього місяця угорський уряд продовжив свою імміграційну програму "національної карти", що дозволяє "гастарбайтерам" з Білорусі та Росії в'їжджати на угорську територію. Власник такої карти має право працювати в Угорщині без дозволу служби безпеки і може привозити до країни свою сім'ю", - йдеться в листі й підкреслюється, що "безвідповідальне рішення Орбана становить значну загрозу безпеці для всіх країн-членів ЄС та їхніх громадян".

"Ці "заробітчани" з угорськими візами матимуть можливість вільно пересуватися по всій Шенгенській зоні. Без належного контролю існує ризик, що ці неєвропейські громадяни можуть посилити російську шпигунську мережу в ЄС. Наш обов'язок, як європейських інституцій, захистити європейських громадян від цих загроз, а не повністю відкривати кордони для країн, які вважають нас своїми ворогами", - наголошують євродепутати.

У зв'язку з цим вони закликали Європейську комісію вжити термінових заходів для розслідування рішення Угорщини, оскільки воно може стати лазівкою і потенційно поставити під загрозу загальне функціонування Шенгенської зони та її роль як безпечного простору для громадян.

"Якщо угорський уряд відмовиться змінити свою політику, комісія і всі представники ЄС повинні поставити під сумнів присутність Угорщини в Шенгенській зоні, запровадивши нові заходи для захисту європейських громадян, в тому числі, за необхідності, нові засоби контролю на угорських кордонах. ...Слід також зазначити, що інші країни Шенгенської зони мають право не визнавати візи, видані Угорщиною громадянам Росії та Білорусі, з відповідними наслідками. Безпека наших громадян має бути першочерговою турботою всіх європейських інституцій, і ми розраховуємо на повну залученість комісії у цьому питанні", - йдеться також у листі євродепутатів.

Раніше повідомлялось, що єврокомісари не братимуть участі у зустрічах в Угорщині через поїздки Орбана до Москви.

Також повідомлялося, що у Європарламенті готують "обмежувальні заходи" для Угорщини через її рішення спростити в'їзд для громадян РФ і Білорусі.

Статті

Світ
11.09.2024
10:17

«Не потрібно радикально й однозначно заявляти про неможливість переговорів». Російські ЗМІ про Україну

Концентрація п'ятнадцятитисячного угруповання українських військ як головну мету розглядає зовсім не Білорусь, а, швидше за все, Росію. І насамперед територію Брянської області, в якій Київ може спробувати розіграти «курський сценарій».
Луганськ
09.09.2024
17:02

Правда і міф про російську гуманітарку. Луганський щоденник

Може, це жорстоко, але часто виходило, що допомогу отримував той, хто міг про неї написати та попросити, хто мав доступ до соціальних мереж, хто був наполегливий. Зрозуміло, що люди похилого віку до цієї категорії не належать.
Донбас
08.09.2024
17:44

У «ДНР» замислилися: як пояснити людям, за що їм усе це. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня окупаційна влада Донбасу визнала, що жителі «ДНР/ЛНР», особливо окупованих після 2022 року районів, м'яко кажучи, не повною мірою відчувають радість «визволення» і приходу «русского мира». На них не діє міф про те, що десять років...
Всі статті