Депутату Євгену Шевченку повідомили про підозру у держзраді після того, як він закликав почати "діалог" з РФ

Народному депутату Євгену Шевченку повідомили про підозру у держзраді після того, як він закликав почати «діалог» з РФ. Про оголошення підозри повідомили ДБР та СБУ.

Правоохоронці офіційно не розкривають імені депутата, утім джерело hromadske у правоохоронних органах повідомило, що йдеться про Євгена Шевченка.

Експертиза заяв депутата показала, що той почав завдавати шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України ще до початку повномасштабного вторгнення РФ

Наприклад, у 2021 році публікував недостовірну інформацію щодо відсутності загрози повномасштабного вторгнення рф з території Білорусі. Давав інтерв’ю проросійськи налаштованим блогерам та експертам, після чого цей контент поширювався на пропагандистських ЗМІ у рф. Поширював інформацію, спрямовану на дискредитацію західних партнерів та європейських цінностей тощо.

Слідство також встановило, що Шевченко неодноразово їздив до Білорусі, де зустрічався з представниками бізнесових, політичних структур та навіть з самопроголошеним президентом Олександром Лукашенком.

За даними слідства, за протекцією Лукашенка депутат та його близькі родичі вели активний бізнес з представниками Білорусі, зокрема на ринку електроенергії та міндобрив. Купуючи там товари за заниженими цінами вони завозили його в Україну через іншу європейську країну й продавали набагато дорожче.

Як пише ДБР, такий «режим сприяння» з боку білоруської влади дозволив депутату за пів року отримати 1,5 млн євро чистого прибутку. Водночас в Україну він зміг перевести лише 500 тисяч євро. Решту не вдалося отримати у зв’язку з блокуванням сумнівних транзакцій з боку фінансового моніторингу одного з європейських банків.

Також зафіксовано, що за цей час депутат придбав та оформив на родичів три елітних авто загальною вартістю 500 тисяч доларів.

Євгену Шевченку оголосили підозру у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України). Санкція цієї статті передбачає до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Суд проситимуть обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, раныше народний депутат Євген Шевченко закликав президента України Володимира Зеленського почати переговори з РФ. 

Як повідомлялося, у Зеленського прореагували на заяву ексрадника Трампа щодо перспектив війни в України та втрати Криму. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
08.03.2026
18:37

Back in the USSR. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в центрі уваги ЗМІ окупованого Донбасу був старт незаконних виборів до Державної думи країни-агресора в Донецькій і Луганській областях України і, звичайно ж, всенародне святкування 8 березня. Публікації на ці теми виразно пахли...
Країна
05.03.2026
15:00

Крим у стані тривоги: 12 років окупації й системних проблем

"Так, Росія незаконно забрала Крим у 2014 році, так само як зараз робить це з іншою територією України. Але це вже сталося, і будемо відверті, ніякий чесний референдум чи голосування сьогодні не на боці України..."
Світ
04.03.2026
15:00

«Противники врегулювання повинні чітко розуміти, що жарти скінчилися». Російські ЗМІ про Україну

...Місцеві представники руського опору діляться спостереженнями і не приховують: депресія все більше охоплює руських людей, які досі залишаються по той бік лінії бойового зіткнення
Всі статті