Демінери зі Швейцарії почали обстежувати на наявність вибухівки поля Донецької області

Фахівці "Швейцарського фонду протимінної безпеки" почали нетехнічне обстеження потенційно забруднених вибухівкою полів Донецької області. Про це повідомив у відеозверненні начальник ОВА Вадим Філашкін.

"Одну ділянку на деокупованих територіях вже обстежили. В першу чергу роботи ведуться по господарських землях, щоб почистити їх і повернути можливість їх обробляти", - розповів він.

За даними обласного департаменту земельних відносин, роботи з розмінування сільськогосподарських угідь на Донеччині в цьому році проходитимуть у три етапи. До першого увійшли 19 агропідприємств у восьми громадах.

Донецька область подала пропозицію до Мінагрополітики та Центру протимінної діяльності щодо розмінування 18,3 тисячі гектарів сільськогосподарських угідь в 10 громадах. У результаті до плану на рік в регіоні включили 12,8 тисяч гектарів. Там працюватимуть три оператори протимінної діяльності — "Demining Solutions", "HALO Trust" та "Швейцарський фонд з протимінної діяльності".

Спершу очистять від вибухівки території, що менш забруднені та знаходяться далі від лінії зіткнення. У першу чергу проводитимуться роботи на 6,7 тисячі гектарів. Переважно це деокуповані громади — Святогірська та Лиманська.

Як повідомлялося, Україна отримала від ЄС систему для розмінування.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті