ДБР відкрило справу щодо недбалості військових "в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці" після удару по Полтаві

Державне бюро розслідувань (ДБР) після удару по Полтаві відкрило справу щодо недбалості військових. Про це з посиланням на власні джерела у відомстві повідомляє "РБК-Україна" 3 вересня.

"Удар балістикою по Полтаві: ДБР відкрило справу щодо недбалості військових", - сказано в повідомленні.

Уточнюється, що кримінальну справу порушили за ч. 4 статті 425 ККУ. 

"Стаття 425. Недбале ставлення до військової служби. ...4. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років", - йдеться в Карному Кодексі України.

Відповідно до примітки 1 зазначеної статті, під військовими службовими особами розуміються військові начальники, а також інші військовослужбовці, які обіймають постійно чи тимчасово посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов’язків, або виконують такі обов’язки за спеціальним дорученням повноважного командування.

Раніше з посиланням на Зеленського повідомлялось про 41 загиблого в результаті російського удару по Полтаві.

Раніше також повідомлялось, що в Полтаві пожежу локалізовано, врятовано 25 людей. Розбір завалів триває.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна Світ
24.11.2025
09:36

"Це не документ, це - авантюра. Але є позитивні моменти": Сергій Гармаш про новий "мирний план" США

Зараз схожий ефект: хрін із нею з корупцією, - якщо йдеться про загрозу втрати національної гідності, то Міндіч відсувається на другий план. Отже, драматизація моменту вигідна нашій владі, і Зеленський, – давайте не забувати, – хороший актор.
Донбас
23.11.2025
17:50

Всеросійська (анти)наукова конференція і передчуття Нюрнберзького трибуналу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбулася так звана «наукова конференція», присвячена боротьбі з неонацизмом, українським, звісно. Оскільки цей пропагандистський захід проводився в «ДНР» вже втретє, його учасники, що називається на біс,...
Країна
20.11.2025
16:05

Житлова програма єОселя для ВПО та мешканців прифронтових територій: нові можливості та пільги

Восени 2025 року уряд суттєво модернізував програму єОселя, зробивши її більш доступною саме для внутрішньо переміщених осіб та мешканців прифронтових територій.
Всі статті