Данія та Португалія приєднуються до "літакової коаліції" для допомоги Україні

Португалія прийняла рішення приєднатися до авіаційної коаліції шляхом тренування українських пілотів і механіків на бойових літаках західного типу. Про це  заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, - повідомляє МЗС України.

Так, під час візиту до Лісабона Кулеба провів переговори з міністром закордонних справ Жоао Гомешем Кравіньо та міністром оборони Оленою Каррейраш.

Очільник української дипломатії детально розповів португальським партнерам про ситуацію на фронті та окреслив військові потреби України для ефективної оборони та контрнаступальних операцій.

Також Кулеба подякував уряду Португалії за рішення долучитися до авіаційної коаліції шляхом тренування українських пілотів і механіків на бойових літаках західного типу.

Португальська сторона також підтвердила готовність надалі підтримувати Україну на її шляху до членства в Європейському Союзі.

"Глави МЗС України та Португалії скоординували позиції в контексті підготовки до саміту НАТО у Вільнюсі. Кулеба наголосив на важливості ухвалення лідерами Альянсу політичного рішення щодо визначення алгоритму вступу України в НАТО", - ідеться в повідомленні.

Міністри також обговорили притягнення росії та її керівництва до відповідальності за злочини проти України, зокрема, створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії.

Також Кулеба приділив особливу увагу Формулі миру президента Володимира Зеленського, розширення кола її підтримки, зокрема за рахунок приєднання країн Глобального Півдня.

Крім того, як повідомляє ВВС, Данія та Португалія у п'ятницю оголосили, що приєднуються до "літакової коаліції" - групи країн, які спочатку навчать українських пілотів літати на західних винищувачах, насамперед американських F-16, а потім планують передати Україні такі літаки. 

Про те, що Данія візьме участь у навчанні українських льотчиків на F-16, у п'ятницю оголосив Міністр оборони Трольс Лунд Поульсен.  

Як нагадує агентство Reuters, Данія має близько 30 F-16 у робочому стані, при цьому ВПС країни почали пересідати на найсучасніші F-35, закупивши 27 цих американських літаків.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті