Чеська компанія експлуатуватиме газове родовище під Львовом

Компанія Horizonty, 80% якої належить групі Moravian Oil Mines (MND), експлуатуватиме родовище природного газу, що розташоване на заході України, неподалік Львова, повідомляє «Чеське радіо» з посиланням на ČTK.

Якщо плани компанії здійсняться, цього року вона планує подвоїти видобуток газу в Україні, повідомило видання е15.cz.

MND є частиною холдингу KKCG, що належить чеському підприємцю Карелу Комареку.

Зазначається, що торік MND у співпраці з українським міноритарним акціонером видобувала газ на родовищі неподалік Львова. Однак у серпні видобуток довелося тимчасово зупинити через розбіжності з українською компанією, яка веде видобуток на тому ж родовищі, але на іншій глибині. Пізніше компанія Horizonty домовилася з конкурентом про викуп його прав і тепер контролює все родовище.

MND не хоче коментувати суму угоди, але підтверджує, що родовище є найперспективнішим з усіх, які коли-небудь були у компанії в Україні.

На сьогоднішній день MND Ukraine експлуатувала 22 свердловини. Поки не ясно, скільки свердловин буде пробурено на новому родовищі, повідомляє видання е15.cz. Цього року компанія має намір видобути в Україні рекордні 150 млн кубометрів газу. У 2023 р. газовидобуток холдингу в Моравії та Україні становив близько 60 млн кубометрів.

MND Карела Комарка працює в Україні вже понад 10 років. Минулого року у Львівській області було завершено будівництво вітрової електростанції Oriv.

Як повідомлялося, Чехія хоче на рівні ЄС скасувати тимчасовий захист для українців у разі перемир'я або закінчення війни.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
24.08.2026
14:15

«Корупція у владі на тлі руйнувань і жертв повітряної ескалації». Україна у фокусі світових ЗМІ

«Зростання кількості корупційних скандалів навколо людей з оточення Зеленського вже сприяло зниженню його рейтингу і викликало серйозне занепокоєння західних партнерів, які виділяють Україні мільярди доларів допомоги»
Донбас
23.08.2026
15:00

І прапор вам у збрую — свято для самотнього віслюка. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу знайшли черговий привід нагадати жителям «ДНР» і «ЛНР», що дванадцять років тому в їхньому житті сталася дуже важлива подія – було зроблено перший крок до повернення в «рідну гавань», а тепер вони є...
Луганськ
20.08.2026
11:14

Громада Луганщини, територія якої повністю знищена. Як працює й гуртується спільнота Попасної

"Загальна кількість населення Попаснянської міської територіальної громади до повномасштабного вторгнення РФ на територію України становила 24600 осіб. Зараз на окупованій території Попаснянської громади залишилось близько 250 осіб".
Всі статті