"Чергова російська ІПСО". Гармаш про "розробку" Україною ядерного арсеналу як аргументу на переговорах із Москвою

Публікація The Times в якій йдеться про те, що Київ здатний швидко створити арсенал атомної зброї за технологією бомби, яку США скинули 1945 року на Нагасакі, має всі ознаки російської ІПСО. Такого висновку дійшов аналітик Сергій Гармаш у своєму ТК.


«У статті йдеться про те, що створення такого арсеналу могло б стати предметом торгів Києва на переговорах з Путіним. Але абсурднішої ідеї навіть уявити важко!», - зазначає Гармаш, колишній член делегації України на Мінських переговорах.

«Можна припустити, що Київ замислюється над створенням ядерної зброї - маючи такого сусіда як Росія, це цілком природно. Але виносити це питання на переговори, тобто публічно визнати факт порушення Україною Договору про нерозповсюдження ядерних озброєнь – це означає втратити підтримку США та інших західних партнерів. А без них Україна не може бути рівноважною переговорною стороною. Тобто це був би постріл собі в ногу. Оголошення самих себе міжнародними ізгоями», - пояснює він.

На думку Гармаша, сам факт витоку такої інформації говорить про те, що жодних розробок ядерних озброєнь Київ не планує.

"Якщо ядерну зброю роблять, то про це не говорять, а повідомляють постфактум. Як Ізраїль, який «ядерної зброї не має, але у разі потреби, її застосує». Якщо ж про таку перспективу вже зараз стає відомо світовим ЗМІ, то це або несусвітня дурість, оскільки дає Трампу законну нагоду відмовитися від підтримки України, або ІПСО Росії – шукай, кому вигідно!».

Крім того, аналітик вважає абсурдною саму ідею застосування такої зброї Києвом у нинішній війні.

«Ну зробимо ми 100 чи навіть 1000 таких боєголовок із плутонію українських АЕС! І що? У Росії їх понад 5000, причому свіжіших технологічно. На застосування нами однієї боєголовки Москва відповість ударом сотень. Причому цілком обґрунтованим і законним… А чим ми донесемо наші ядерні боєголовки до російських об'єктів - дронами? Чи ми бомбитимемо ними Курську область?» – пояснює він.

Гармаш припускає, що доповідь Інституту стратегічних досліджень України, на яку посилається The Times, дійсно могла бути підготовлена ​​– «на те й існують такі інститути, щоб прораховувати всі можливості та всі ймовірні сценарії розвитку подій. Але вихід цієї інформації на публіку, та ще й її проекція на можливі переговори України та Росії – це абсолютний нонсенс, в якому простежується виключно російський інтерес», - наголошує він.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
06.07.2025
14:54

Світле майбутнє від "русского мира" в "ДНР" і "ЛНР" відкладається до 2030 року. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня керівники "молодих республік" роздавали щедрі обіцянки кращого життя. Приводом для оптимізму традиційно стали не реальні досягнення в економіці чи соціальній сфері, а... виступ Путіна на нараді, присвяченій анексованим територіям...
Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Всі статті