Через підрив Каховської ГЕС у Дніпро потрапило 150 тонн мастила, є ризик подальшого поширення

У річку Дніпро потрапило понад 150 тонн машинного мастила після підриву Каховської ГЕС російськими окупантами. Про це 6 червня повідомив Офіс президента за підсумками засідання РНБО.

"Членів РНБО поінформували, що до Дніпра потрапило щонайменше 150 тонн машинного мастила, є ризик подальшого витоку ще понад 300 тонн", - ідеться в повідомленні.

На засіданні також погодили комплекс міжнародних заходів. До них входить скликання засідання Ради Безпеки ООН, звернення до міжнародних природоохоронних організацій та Міжнародного кримінального суду. Останній крок пов'язаний з тим, що такі дії росіян містять явні ознаки порушення Женевської конвенції.

Крім того, учасників засідання поінформували про поточну ситуацію на Запорізькій АЕС. Зазначається, що український персонал станції тримає ситуацію під контролем і має інструменти на випадок розвитку подій.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що майже вся Каховська ГЕС і ліс на правому березі Дніпра пішли під воду.

Статті

Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

«Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну». Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Всі статті