Через п'ять років кількість першокласників у школах знизиться на третину - прогноз МОН

За прогнозами Міністерства освіти і науки, кількість першокласників у 2029 році буде щонайменше на 30% меншою, ніж цього року. І громадам по всій країні потрібно вже зараз готувати мережі шкіл до такого сценарію. Про це у коментарі кореспонденту Укрінформу розповіла заступниця міністра освіти і науки Галина Кузьмичова.

"Кількість тих дітей, які зараз навчаються у першому класі по відношенню до тих, які вчаться у сьомому, менша на понад 30%. І якщо взяти статистику народжуваності останніх років, то до 2029-го року у перший клас підуть ще на 30% менше діток, ніж зараз вчаться у першому класі. Опираючись на ці дані, ми повинні будувати нашу майбутню інфраструктурну політику", - сказала Кузьмичова.

За її словами, йдеться насамперед про підготовку існуючої мереж закладів освіти до нових реалій. Адже на перше місце потрібно ставити якість наданих освітніх послуг.

"Ми можемо далі продовжувати замовчувати і бути в ілюзії, що майже 13 тисяч шкіл по Україні мають потенціал для життя. Це може бути політично вигідною позицією. Та чи відповідає це дійсності? Ні, звичайно. Адже більше 50% шкіл вже зараз мають наповненість 200 і менше дітей. А далі буде ще менше. І все це впливає на якість освіти", - запевняє заступниця міністра освіти і науки.На її думку, головну роль в оптимізації мережі шкіл мають відігравати саме громади. І опиратися при цьому вони мають не на існуючі будівлі, які тут існували з часів Радянського Союзу, а з точки зору можливості надати якісну освіту дітям громади, щоб вони були конкурентноздатні на ринку праці.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті