Чехія видала українським біженцям майже 413 тис віз

Чехія видала українським біженцям майже 413 тисяч віз. Про це повідомляє "Радіо Прага" з посиланням на міністерство внутрішніх справ.

Зазначається, що, зокрема, у понеділок, 15 серпня, українські біженці отримали ще 1384 візи тимчасового захисту.

За даними, які наводить глава МВС Чехії Віт Ракушан, зараз на території Чехії перебуває менше 300 000 українських біженців, оскільки за півроку війни деякі українці повернулися на батьківщину, а деякі - переїхали до третіх країн.

Віза тимчасового захисту дає біженцям можливість користуватися системою медичного страхування, здобувати освіту та вільно працевлаштовуватися. Згідно з чинними правилами, держава оплачує біженцю медичну страховку лише протягом 150 днів після оформлення візи. У той же час, таким категоріям як діти віком до 18 років, особи віком від 65 років, студенти, опікуни дитини віком до 7 років або двох дітей до 15-ти років страховку оплачує держава на постійній основі.

Також оплачується страховка біженцям, які зареєстровані на біржі праці. За даними Мінпраці, у Чехії вже працевлаштувалося понад 101 тисяча українських біженців.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
13.04.2026
16:00

"За словом релокований нічого не стоїть": як (не)прийняті політичні рішення впливають на громади без територій

...Про жодне місцеве самоврядування на Луганщині ми вже не говоримо. У нас немає жодної ради, місцеве самоврядування на Луганщині поставлене на паузу. І ще важливо те, що зараз в Україні немає жодної військово-цивільної адміністрації.
Донбас
12.04.2026
17:47

Дванадцять втрачених років, або «Ми все про…» Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу знову працювали в режимі «свята, яке завжди з тобою». Цього разу «ДНР» і «ЛНР» відзначали чергову річницю «проголошення» фейкових «народних республік». Завдання у місцевих пропагандистів одне — переконувати...
Світ
10.04.2026
17:10

Вибори в Угорщині. Країну чекає «Майдан»?

Президент Володимир Зеленський поряд із російським диктатором Путіним є одним із найненависніших політиків у країні. Тож чи справді Мадьяр у разі перемоги продемонструє кардинальний відхід від стилю Орбана – покаже час.
Всі статті